1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mamak Zabıtası'nın Çalışması Diğer Belediyelere Örnek Oldu

Mamak Zabıtası'nın Çalışması Diğer Belediyelere Örnek Oldu

Mamak Zabıtasının Çalışması Diğer Belediyelere Örnek Oldu
A+A-

Mamak Belediyesi'nin terazi ölçüm ve ayar kontrolünde gösterdiği hassas hizmet, belediyelere örnek gösterildi. Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürlüğü tarafından Antalya'da düzenlenen ve Türki

Mamak Belediyesi'nin terazi ölçüm ve ayar kontrolünde gösterdiği hassas hizmet, belediyelere örnek gösterildi.
Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürlüğü tarafından Antalya'da düzenlenen ve Türkiye'nin çeşitli illerinden 79 belediyenin katılımıyla gerçekleştirilen Ölçü Ayar Memurları Eğitim Semineri'nde Mamak Belediyesi'nin gerçekleştirdiği ölçü ayar hizmeti diğer belediyelere örnek gösterildi. Türkiye genelinde ölçü ayar denetimi yapan belediyeler arasında ortak bir uygulama oluşturmak amacıyla yapılan seminerin son gününde, Mamak Belediyesi zabıta ekiplerinin kanuni bir zorunluluk olan terazi denetimini düzenli olarak esnafa hatırlatmaları örnek uygulama olarak diğer belediyelere anlatıldı. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; "Uygulaması kanuni bir zorunluluk olan terazi ayar kontrolünü yaptırmayan esnaf ciddi cezalarla karşı karşıya kalabilir. Terazi ayar denetim tarihi gelmeden önce ilçemizdeki esnafı tek tek gezen zabıta ekiplerimiz hem vatandaşın hem de esnafın mağdur olmasının önüne geçiyor. Normalde belediyelerin böyle bir hizmet zorunluluğu bulunmuyor. Bu gönüllü çalışmayı gerçekleştiren ekiplerimize teşekkür ederim" dedi.
Mamak Belediyesi zabıta ekipleri düzenli olarak esnaf ve vatandaşı bilinçlendiriyor. Ölçü Ayar Kanunu gereği uzakdoğu menşeli ve etiketsiz olan terazilerin kullanımı yasak. Bu tür terazi kullananlar ise 1 yıldan 6 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılabiliyor. Zabıta ekipleri hazırladıkları bilgilendirici broşürleri esnafa ve vatandaşa dağıtarak bilinçlendirme çalışmaları yürütüyor.
(BK-ÖK-Y)

12.02.2013 11:14:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT