1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mamak Rehabilitasyon Merkezi Kapasite Arttırılıyor

Mamak Rehabilitasyon Merkezi Kapasite Arttırılıyor

Mamak Rehabilitasyon Merkezi Kapasite Arttırılıyor
A+A-

Mamak Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'nin kapasitesi arttırılıyor. Yıllık ortalama 8 yüz hayvanın kısırlaştırıldığı, yaklaşık 3 bin hayvanında tedavi edildiği rehabilitasyon merk

Mamak Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'nin kapasitesi arttırılıyor.
Yıllık ortalama 8 yüz hayvanın kısırlaştırıldığı, yaklaşık 3 bin hayvanında tedavi edildiği rehabilitasyon merkezinin 250 olan kapasitesi 4 yüze çıkarılacak. 12 kişilik ekiple 7 gün 24 saat çalışan Mamak Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'ne bağlı ekipler her türlü ihbarı anında değerlendiriyor. Gelen ihbarlar sonrası harekete geçen ekipler ilçe içerisinde sahipsiz bir şekilde dolaşan köpekleri merkeze götürerek aşılarını ve sağlık kontrollerini yaparak kayıt altına alıyor. Sahipsiz köpeklere kimlik kazandıran rehabilitasyon merkezinde yapılan bütün uygulamalar 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'na göre yapılıyor. Merkezde yalnızca sahipsiz köpekler getirilmiyor. Her hangi bir nedenle yaralanmış hayvanlarda merkeze getirilerek tedavi altına alınıyor. Merkezde yapılan bütün çalışmalar kameralar aracılığıyla sürekli izleniyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Yıl içerisinde binlerce hayvanın tedavi edildiği rehabilitasyon merkezimizin toplam kapasitesini artıracağız. Doğal ortamında yaşarken bir çok olumsuzlukla karşılaşan hayvanlar rehabilitasyon merkezimize getirilerek tedavi altına alınıyor. Tedavi edilen hayvanlar hem insanlar için bir tehlike olmaktan çıkıyor hem de kendi doğal ortamlarında hayatlarına devam ediyor" dedi.
Sahipsiz köpeklere kimlik kazandıran rehabilitasyon merkezi hayvan sahiplendirme çalışmalarına daha sistemli olarak devam edecek. Mamak Belediyesi'nin resmi web adresi olan www.mamak.bel.tr adresine konulacak bir linkle barınakta bulunan sahipsiz havyalar görülebilecek. Her türlü aşısı ve bakımı yapılmış yavru yada yetişkin hayvan sahiplenmek isteyen hayvan severler internet sitesinden bütün ayrıntıları görebilecek.
(BK-ÖZ-Y)

04.02.2013 11:15:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT