1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mamak Belediyesi Ve Türk Kızılayı'ndan Kan Bağışı Kampanyası

Mamak Belediyesi Ve Türk Kızılayı'ndan Kan Bağışı Kampanyası

Mamak Belediyesi Ve Türk Kızılayından Kan Bağışı Kampanyası
A+A-

Mamak Belediyesi, Türk Kızılayı ile birlikte kan bağışı kampanyası başlatıyor. Mamak Belediyesi Hizmet Binası'nda 5 Şubat 2013 tarihinde düzenlenecek kampanya 10.00-17.00 saatleri arasında gerçekle

Mamak Belediyesi, Türk Kızılayı ile birlikte kan bağışı kampanyası başlatıyor.
Mamak Belediyesi Hizmet Binası'nda 5 Şubat 2013 tarihinde düzenlenecek kampanya 10.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşecek. 1 gün sürecek kan verme kampanyasına 50 kilogram üzerindeki sağlıklı her birey katılabilecek. 18-65 yaş arası sağlıklı her bireyin katılabileceği kampanyada kan vermek isteyen bağışçılar, önce bilgilendirme formu dolduracak. Gönüllülerin kan bağışına engel bir durumu yoksa genel durumu değerlendirilip, kan basıncı ve nabzı ölçülerek, kan sayımı için küçük bir örnek alınacak. Kronik hastalığı olanlar, düşük tansiyonlu olanlar, kan sulandırıcı ilaç kullanıcıları, sürekli ilaç kullanıcıları ve Hepatit B ve Hepatit C taşıyıcıları kan veremeyecek. Mamak Belediyesi ve Türk Kızılayı kampanyayı 4 ayda bir uyguluyor.
Kan vermenin sosyal bir sorumluluk olduğunu kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, sağlıklı her bireyin bu kampanyaya destek vermesi gerektiğini söyledi.
(BK-CC-Y)

01.02.2013 10:29:28 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT