1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Maliye Bakanına 1 Tl 25 Kuruş Gönderdiler

Maliye Bakanına 1 Tl 25 Kuruş Gönderdiler

Maliye Bakanına 1 Tl 25 Kuruş Gönderdiler
A+A-

Türkiye Kamu-Sen Sivas Temsilcisi Muzaffer Karadağ ve beraberindekiler, enflasyon farkı olarak verilen 1 lira 25 kuruşu Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu'ya gönderd

Türkiye Kamu-Sen Sivas Temsilcisi Muzaffer Karadağ ve beraberindekiler, enflasyon farkı olarak verilen 1 lira 25 kuruşu Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu'ya gönderdi.
Kamu-Sen Sivas İl Temsilcisi ve sendikaya üye bir grup, PTT binası önünde toplanarak, memura ve emekliye verilen enflasyon farkını protesto etti. Burada konuşan Kamu-Sen İl Temsilcisi Muzaffer Karadağ, "Hükümet 2013 yılında enflasyonu yüzde 6 olarak tahmin etmektedir. Bütün ödeme planlarını yüzde 6'ya göre planlamaktadır. Asgari ücretliye, memura, emekliye, 2013 yılında enflasyonun maaşlarda yüzde 6 azalma, satın alma gücünde eksilmeye yol açacağını söylemektedir. Bu azalmayı önlemek için asgari ücretliye, memura, emekliye yüzde 3 3 iyileştirme gerçekleştirmek için bütçe kanununu çıkarmıştır. Geçen yılın enflasyon farkı yüzde 0,14 olarak ölçülmüştür. 0,14 yani enflasyon farkı olarak 1 tL 25 kuruş ile 2 TL arasında zam yapmıştır. Memurlar enflasyon üzeri gerçek maaş artışı olarak Ocak 15'ten itibaren 1 TL 25 kuruş zam almaya başlayacaktır. Asgari ücretliler, memurlar, emekliler, gerçek anlamda maaş artışı olan 1 TL 25 kuruşu almanın coşkusu ve mutluluğunu, sevincini, heyecanını yaşamaktadırlar. Hükümet ve bu artışları toplu sözleşme masasında imzalayan yetkili sendika Memur-Sen de 3 3, 1 TL 25 kuruş artışın gururunu ve mutluluğunu yaşamaktadırlar" dedi. Karadağ, "Biz memurlar da 1 TL 25 kuruş artışı sağlayan Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek'e ve yetkili Sendika Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu'ya bu 1 TL 25 kuruşu gönderiyoruz. Onların da memurların, emeklilerin yaşadığı mutluluğu, heyecanı, coşkuyu yaşamalarını istiyoruz. Emeklerine karşı Sivas'tan 1 TL 25 kuruş'u onlara gönderiyoruz" ifadelerini kullandı.
Açıklamanın ardından sendika üyeleri, zarfın içerisine 1 TL 25 kuruş koyarak posta ile gönderdi.
(TB-AÖ-Y)

14.01.2013 16:26:58 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT