1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Maliye Bakanı Şimşek Batman'da

Maliye Bakanı Şimşek Batman'da

Maliye Bakanı Şimşek Batmanda
A+A-

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bir dizi incelemede bulunmak üzere Batman'a geldi. Tarifeli uçakla Ankara'dan Batman'a gelen Bakan Şimşek'i Batman Havalimanı'nda Batman Valisi Yılmaz Arslan, AK Parti

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bir dizi incelemede bulunmak üzere Batman'a geldi.
Tarifeli uçakla Ankara'dan Batman'a gelen Bakan Şimşek'i Batman Havalimanı'nda Batman Valisi Yılmaz Arslan, AK Parti Batman İl Başkanı Murat Güneştekin ve partililer karşıladı. Batman Bölge Devlet Hastanesi'ne geçen Bakan Şimşek ve beraberindekiler, hastane bünyesinde hizmete giren kalp damar cerrahisi ve anjografi ünitesi ile tıbbi onkoloji polikliniği ve kemoterapi ünitesinin açılışını yaptı. Protokolün hastaneye gelişi öncesinde bomba arama köpeği çevrede bomba aradı. Açılış öncesinde konuşma yapan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin sağlıkta attığı adımları sıralarken Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa Birliği'nin Türkiye'yi sağlıkta bir çok ülkeye örnek olarak gösterdiklerini söyledi. Bakan Şimşek, kanser ölümlerinin Türkiye ve dünyada ikinci sırada olduğunu ifade ederek, "Şu anda kanser ölümleri Türkiye ve dünyada olsun artık ikinci sırada ama muhtemelen önümüzdeki yıllarda birinci sıraya yükselecek. Çünkü çok ciddi bir biçimde nüfus yaşlandıkça kanser vakaları çok yaygın bir şekilde görülüyor" dedi.
Yaşanan ölümlerin en büyük sebeplerinden birinin kalp krizi olduğunu kaydeden Bakan Şimşek, "Şu anda tabii ki ölümlerin en büyük sebebi kalp krizleri, burada da her iki birimi açıyoruz hem kalp damar cerrahisi konusunda hem onkoloji konusunda iki ünite açmış oluyoruz. Vatandaşımıza daha iyi hizmet verebilmek için sadece Batman'da değil bütün ülkede farklı bir noktadayız" diye konuştu.
Bakan Şimşek konuşma sonrasında ünitelerin açılışını yaparak, yatan hastaları ziyaret etti.
(MŞY-YRT-AŞ-Y)

17.01.2013 14:20:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT