1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Maliye Bakanı Şimşek Batman'da

Maliye Bakanı Şimşek Batman'da

Maliye Bakanı Şimşek Batmanda
A+A-

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Teşvik paketini sürekli hale getirmek zor bir şeydir" dedi. Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere memleketi Batman'a gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Diva Düğün ve Ko

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Teşvik paketini sürekli hale getirmek zor bir şeydir" dedi.
Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere memleketi Batman'a gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Diva Düğün ve Konferans Salonu'nda iş adamları ile toplantı yaptı. 5084 sayılı teşvik paketi ile ilgili bilgiler veren Bakan Şimşek, "5084 önemli bir teşvik paketiydi. Paketlerin amacı yeni yatırımları teşvik etmek, yatırımların bir kısmının devlet tarafından karşılanması demektir. Bunu sürekli hale getirmek zor bir şeydir. Ama yine de şunu söyleyeyim, 5084'te yeni bir çalışma yapılırsa diyorum, çünkü ne aşamada bilmiyorum ama biz Maliye Bakanlığı olarak bu teşvikler konusunda samimi olarak söylüyorum hep destek olduk. Bu son teşvik sistemi bizim desteğimiz olmazsa, yani biz vergi kaybı kaygısı ile yaklaşsaydık olmazdı. En azından bu düzeyde olmazdı. Biz açık çek verdik" dedi.
Şimşek, sorular üzerine Suriye'nin Halep kentindeki fabrika yağmalamalarından ve malların Türkiye'ye kaçırıldığından haberinin olmadığını söyledi.
(MŞY-YRT-CC-Y)

11.01.2013 17:40:27 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT