1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mali Müşavirler Ve Muhasebeciler "iş Güvenliği Yasası" Konusunda Bilgilendirildi

Mali Müşavirler Ve Muhasebeciler "iş Güvenliği Yasası" Konusunda Bilgilendirildi

Mali Müşavirler Ve Muhasebeciler iş Güvenliği  Yasası  Konusunda Bilgilendirildi
A+A-

Kırklareli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası(SMMMO) üyeleri muhasebeciler ve mali müşavirler, İş Güvenliği Yasası konusunda bilgilendirildi. Kırklareli SMMMO konferans salonunda gerçekleşen

Kırklareli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası(SMMMO) üyeleri muhasebeciler ve mali müşavirler, İş Güvenliği Yasası konusunda bilgilendirildi.
Kırklareli SMMMO konferans salonunda gerçekleşen bilgilendirmeyi, Bureau Verıtas Uluslararası Denetim Şirketi Baş Denetleyici Yelda Turna, Satış Müdürü Yücel Erden ve Avukat Zeki Onat tarafından yapıldı.
Kırklareli SMMMO Başkanı Burhan Üstünkol, oda olarak eğitimlere önem verdiklerini, TCK kanunu ile ilgili 2 yıla varan eğitim yaptıklarını, bundan sonraki zamanlarda da oda olarak oda üyelerine aydınlatıcı eğitimlere devam edeceklerini söyledi.
Bilgilendirme toplantısında Zeki Onat, İşverenin yükümlülükleri, işverenin yükümlülükleri yerine getirmemesinin sonuçları, işçinin İş güvenliği yasasından kaynaklanan hakları, işçinin haklarının kullanım sınırları, iş güvenliği uzmanının hukuki durumu, sorumluluk ve sınırları, cezai sorumluluğu konusunda bilgiler verirken, Yelda Turna'daiş sağlığı ve güvenliği kanunu, iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin işyeri tehlike sınıfları tebliği, iş güvenliği uzmanlarının görev, yetki, sorumluluk ve eğitimleri hakkında yönetmelik, işyeri hekimlerinin görev, yetki, sorumluluk ve eğitimleri hakkında yönetmeliği,iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri yönetmeliği,iş sağlığı ve güvenliği risk değerlendirmesi yönetmeliği, ağır ve tehlikeli işler yönetmeliği konularında katılımcılara bilgiler verdi.

(ŞG)

17.01.2013 14:44:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT