1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Malatya'ya Semt Sahaları İsteniyor

Malatya'ya Semt Sahaları İsteniyor

Malatyaya Semt Sahaları İsteniyor
A+A-

Malatya'ya semt sahaları yapılması istendi. Malatya'da spora emeği geçenler Sümer Lisesi arkasındaki sahada bir araya gelerek futbol oynadı. Burada açıklama yapan eski milli güreşçilerden Bereket

Malatya'ya semt sahaları yapılması istendi.
Malatya'da spora emeği geçenler Sümer Lisesi arkasındaki sahada bir araya gelerek futbol oynadı.
Burada açıklama yapan eski milli güreşçilerden Bereket Kanatlı, daha fazla mahalle sahaları istediklerini ifade edip, sporun önemini anlattı. Semt sahalarının eksikliğinden söz eden Kanatlı, "Belediye başkanımız ve il'in yöneticileri semt sahası konusunda daha duyarlı olmalıdır" ifadelerini kullandı.
Futbol Antrenörü Mehmet Duman ise, "İnsanın günlük yaşamına sporu yerleştirme gerekiyor" diyerek, spor yapmak için de tesislerin spor sahaların çoğaltılması gerektiğini bildirdi.
Muğla Malatyalılar Derneği Başkanı Nüvit Ateş de, Malatya'da yıllar önce Şeker ve Sümer statları ile değişik yerlerde sem sahaları olmasına rağmen, buraların yok olduğunu, gençlerin futbol oynayacak yerleri bulunmadığını söyledi.
Kendisinin Muğla'da da yaşaması nedeniyle Ege illerinde semt sahalarının olduğunu söyleyen Nüvit Ateş, Sümer Park'ta bu kadar kafeterya yerine Basketbol, Voleybol veya Futbol sahası düşünülebilirdi. Ancak, geç kalınmış değildir. Merkez mahallerde futbol sahalarının oluşturulmasını öneriyoruz" şeklinde konuştu.
(NA-Y)

18.02.2013 16:16:27 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT