1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Malatya'nın Yeni Alt Merkezinde Kavşak Düzenleme Çalışması Yapılıyor

Malatya'nın Yeni Alt Merkezinde Kavşak Düzenleme Çalışması Yapılıyor

Malatyanın Yeni Alt Merkezinde Kavşak Düzenleme Çalışması Yapılıyor
A+A-

Malatya'nın tek merkezden kurtarılması, yeni alt merkezlerin oluşmasını sağlamak amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında, Güney Kuşak Yolu, Tecde Yolu ve Fahri Kayahan Bulvarı'nı birbirine bağlayacak

Malatya'nın tek merkezden kurtarılması, yeni alt merkezlerin oluşmasını sağlamak amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında, Güney Kuşak Yolu, Tecde Yolu ve Fahri Kayahan Bulvarı'nı birbirine bağlayacak yeni bir dönel kavşak düzenlemesi yapılıyor.
Malatya Belediyesi Basın Müdürlüğü tarafından verilen bilgide, Fahri Kayahan Bulvarı-Tecde Yolu ile Tecde tarafından açılacak olan Güney Kuşak Yolu ve TOKİ'ye açılacak yeni yolun kesiştiği noktada yapılacak dönel kavşak, trafikte önemli bir rahatlama sağlayacak.
Dönel kavşakla ilgili sürdürülen çalışmalar kapsamında ilk olarak, yol ve kavşak düzenleme alanı içerisinde kalan 13 adet konutun 563 bin lira muhdesat bedeli ödenerek yıkımının yapıldığı kaydedildi.
"Yapımına başlanan dönel kavşakta hafriyat çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürülüyor. Aynı zamanda imar uygulamasından dolayı yol güzergahında kalan diğer konut ve iş yerlerinin de bir an önce boşaltılıp yıkılması için çalışmalar sürdürülüyor" denilen açıklamanın son bölümünde, şunlar belirtildi:
"Mevcut Tecde Yolu'nun Fahri Kayahan Bulvarı girişinden Tecde merkezine kadar genişletilmesi için de çalışmalara başlandı. Çalışmalar kapsamında ilk etapta kavşaktan itibaren 100 metrelik kısmın açılması planlanıyor. Yol genişletme çalışmaları, etaplar halinde Tecde merkezine kadar devam edecek."
(NA-MO-SO-Y)

12.02.2013 12:14:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT