1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Malatya'dan Suriye'ye Yardım Kampanyası Devam Ediyor

Malatya'dan Suriye'ye Yardım Kampanyası Devam Ediyor

Malatyadan Suriyeye Yardım Kampanyası Devam Ediyor
A+A-

Malatya'da, Meşale Derneği'nin koordinesinde çeşitli kurum ve kuruluşların işbirliğiyle başlatılan Suriye'ye yardım kampanyasına devam ediliyor. Malatya Belediye binasının yanında bulunan fuar çadı

Malatya'da, Meşale Derneği'nin koordinesinde çeşitli kurum ve kuruluşların işbirliğiyle başlatılan Suriye'ye yardım kampanyasına devam ediliyor.
Malatya Belediye binasının yanında bulunan fuar çadırında toplanan yardımlar, birkaç gün sonra TIR'larla Suriye'ye gönderilecek.
Yardım kampanyasına destek veren MAZLUMDER Malatya Şubesi Yönetimi adına bir açıklamada bulunan dernek yönetim kurulu üyesi Mehmet Karaman, Suriye halkına, Meşale Derneği'nin öncülüğünde, sivil toplum örgütleri olarak yardımcı olmak için çalıştıklarını belirtti.
Karaman, Suriye'de katliamların devam ettiğini söyleyerek, "Her gün çocuk, yaşlı, kadın dinlemeden yüzlerce masum insan katledilmektedir. Yüzlerce insanın ırzına geçilerek bu mazlum insanlar akıl almaz işkencelere maruz bırakılmaktadır. Zulüm gören, yakınları katledilen mazlum Suriye halkına bu soğuk günlerde bir nebze de olsa yardımcı olabilmek amacıyla Malatya'da Meşale Derneği öncülüğünde, sivil toplum örgütlerinin de destek verdiği bu hayırlı çalışmaya biz de kayıtsız kalmadık" dedi.
Suriye'ye yardım kampanyası çerçevesinde çalışmaların devam ettiğine dikkat çeken Karaman, kampanyaya maddi ve manevi desteklerinin devam edeceğini kaydetti.
Meşale Derneği Başkan Yardımcısı Veysel Ayaz ise, 10 gün içerisinde vatandaşların büyük duyarlılık gösterip yardım kampanyasına yoğun bir destek verdiklerine değinerek, 80 ton unun fabrikalarda beklediğini ve en kısa sürede yardımları Suriye'ye ulaştıracaklarını ifade etti.
Ayaz, yardım kampanyasını 1 ay süreyle devam ettireceklerini aktararak, vatandaşlardan özellikle gıda ve maddi yardımlarda bulunmalarını beklediklerini söyledi.
(FD-SO-Y)

31.01.2013 12:28:59 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT