1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Malatya'dan Suriye'ye 2 Kamyon Yardım Gönderildi

Malatya'dan Suriye'ye 2 Kamyon Yardım Gönderildi

Malatyadan Suriyeye 2 Kamyon Yardım Gönderildi
A+A-

Malatya Müftülüğü koordinesinde çeşitli kurum ve kuruluşların işbirliğiyle başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde, Suriye'ye iki kamyon yardım gönderildi. Malatya Belediye binası yanındaki çadır

Malatya Müftülüğü koordinesinde çeşitli kurum ve kuruluşların işbirliğiyle başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde, Suriye'ye iki kamyon yardım gönderildi.
Malatya Belediye binası yanındaki çadıra, kampanyanın başlatılması dolayısıyla yardımlarını getiren Bir Damla Yardımlaşma Derneği'nin çeşitli ihtiyaç malzemelerinden oluşan iki kamyon, AK Parti Malatya milletvekilleri Öznur Çalık ve Cemal Akın ile Bir Damla Yardımlaşma Derneği Başkanı Gülten İlhan ve diğer ilgili ve yetkililerin katılımıyla uğurlandı.
Müftülük organizesinde, Suriyeliler İçin Yardım Platformu (SİMYAP) oluşturulduğu, bu platformda; Müftülük, Kızılay Derneği Malatya Şubesi, Kimse Yok mu Derneği, Bir Damla Derneği, Meşale Derneği, İHH, Malatya Yardım Gönüllüleri Derneği, Cansuyu Derneği ve Yetimler Kervanı Derneği bulunduğu hatırlatıldı.
Vatandaşların Suriye halkı için ayni ve maddi yardımlarını Malatya Belediye binası yanındaki çadırda SİMYAP görevlilerine teslim etmeleri istendi.
(NA-SO-Y)

29.01.2013 16:40:56 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT