1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Malatya'da Suriye'ye Yardım Kampanyası

Malatya'da Suriye'ye Yardım Kampanyası

Malatyada Suriyeye Yardım Kampanyası
A+A-

Malatya'da, Suriye için Malatya Müftülüğü koordinesinde çeşitli kurum ve kuruluşların iş birliği ile yardım kampanyası başlatıldı. Malatya Belediye binası yanındaki çadır önünde kampanyanın başlatılm

Malatya'da, Suriye için Malatya Müftülüğü koordinesinde çeşitli kurum ve kuruluşların iş birliği ile yardım kampanyası başlatıldı.
Malatya Belediye binası yanındaki çadır önünde kampanyanın başlatılması dolayısıyla basın açıklaması yapan Müftü Hacı Yusuf Gül, "Daha çok neye ihtiyaç olduğunu tespit etmek ve tek elden yardım toplamak amacıyla Suriyeliler için Yardım Platformu (SİMYAP) oluşturuldu. Bu platformda, Kızılay Derneği Malatya Şubesi, Kimse Yok mu Derneği, Bir Damla ile Meşale Derneği, Meşale Derneği, İHH, Malatya Yardım Gönüllüleri Derneği, Cansuyu Derneği, Yetimler Kervanı Derneği bulunmaktadır" ifadelerini kullandı.
Müftü Gül, "Nakit para olarak ise Müftülük tarafından 161 bin TL , Bir Damla ile Meşale Derneği tarafından da 95 bin TL nakit toplandı ve ilgili hesaba yatırıldı. İlaç, un, kuru gıda, ilaç, un, kayısı, pekmez, çocuk bezine ihtiyaç var" dedi.
Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu ise, "Bu platforma sivil toplum kuruluşlarının katkı sağlamasını bekliyoruz" şeklinde konuştu.
Kızılay Derneği Malatya Şube Başkanı Ali Yalçın da kayısı reçeli gibi kışın enerji verecek yiyeceklerin getirilmesini istedi.
Bir Damla Yardımlaşma Derneği Başkanı Gülten İlhan ise, "Çok fazla söze gerek yok. Çekilenler ortada. Yardım etmek boynumuzun borcudur" ifadelerini kullandı.
(NA-Y)

25.01.2013 16:44:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT