1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Malatya'da Sığınmacı Sayısı Bin 495 Oldu Burhan Karaduman Malatya

Malatya'da Sığınmacı Sayısı Bin 495 Oldu Burhan Karaduman Malatya

Malatyada Sığınmacı Sayısı Bin 495 Oldu  Burhan Karaduman    Malatya
A+A-

İçişleri Bakanlığı tarafından Malatya'ya sevki yapılan sığınmacı sayısının bin 495 kişi olduğu bildirildi. Alınan bilgiye göre, "İltica ve Sığınma Başvurusu Sahipleri ile Mülteci ve Sığınmacıların

İçişleri Bakanlığı tarafından Malatya'ya sevki yapılan sığınmacı sayısının bin 495 kişi olduğu bildirildi.
Alınan bilgiye göre, "İltica ve Sığınma Başvurusu Sahipleri ile Mülteci ve Sığınmacıların Yerleştirildiği Resen İkamet İzni Verilecek İller" arasında Malatya'nın da yer aldığı ve şimdiye kadar İçişleri Bakanlığı'nın talimatı ile Malatya'ya sevki gerçekleştirilen sığınmacı başvuru sayısının bin 495 olduğu kaydedildi. Sığınmacılar arasında Suriye uyrukluların ve Afganistan uyrukluların da olduğu öğrenildi.
Malatya'da sığınma başvurusunda bulunanlara yönelik olarak Malatya Valiliği koordinesinde kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının katılacağı bir toplantı yapılacağı bildirildi.
Valilik salonunda 7 Aralık tarihinde yapılacak olan toplantıda, sığınma başvurusu sahiplerinin toplumsal, kültürel ve ekonomik yaşama dahil edilmesi ve kayıt dışı sektörlerde çalışmalarının engellenmesi ile ilgili konuların görüşüleceği belirtildi.
(BK-SO-Y)

06.12.2012 14:10:31 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT