1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Malatya'da Okullara Kar Tatili

Malatya'da Okullara Kar Tatili

Malatyada Okullara Kar Tatili
A+A-

Malatya'da, yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezindeki okullar ile 7 ilçedeki okullar tatil edildi. Alınan bilgiye göre, şiddetli kar yağışı nedeniyle il merkezindeki ilk ve orta dereceli okullar 1

Malatya'da, yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezindeki okullar ile 7 ilçedeki okullar tatil edildi.
Alınan bilgiye göre, şiddetli kar yağışı nedeniyle il merkezindeki ilk ve orta dereceli okullar 1 günlüğüne tatil edildi. Buna göre, 8 Ocak Salı günü Malatya il merkezi ve bağlı belde ile köylerdeki okullarda eğitime ara verildi. Yağışın durumuna göre tatil süresinin uzatılabileceği belirtildi.
Malatya Valiliği ise, kar yağışı nedeniyle Malatya'daki kamu kurumlarında görevli engelli, hasta ve hamile personeline 8 Ocak Salı günü idari izin verdi.
Diğer yandan, Doğanşehir ve Darende ilçelerinde 2 gün, Pütürge, Akçadağ, Yeşilyurt, Arapgir ve Arguvan ilçelerinde de kar nedeniyle okullar 1 gün süreyle tatil edildi.
Bu arada, il merkezinde yoğun kar yağışı nedeniyle araç trafiğinin işlemesinde sıkıntı yaşanırken, Malatya Belediyesi 38 ayrı ekiple karla mücadele çalışması yürütüyor. Emniyet ekipleri de alarma geçirilerek, araç trafiğinin sağlıklı işlemesine yardımcı olunurken, emniyet ekipleri belediye ekipleri ile koordineli çalışarak, tuzlanması gereken noktalarda yoğunlaşıyor.
(BK-SO-Y)

07.01.2013 17:25:25 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT