1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Malatya'da '657 Sayılı Yasa' Eylemi

Malatya'da '657 Sayılı Yasa' Eylemi

Malatyada 657 Sayılı Yasa Eylemi
A+A-

AK Parti il binası önünde toplanan bir grup tarafından, 657 sayılı Devlet Memurları Yasası'nda yapılacak olan değişiklik nedeniyle eylem düzenlendi. Kamu Emekçileri Cephesi adı altında, AK Parti il

AK Parti il binası önünde toplanan bir grup tarafından, 657 sayılı Devlet Memurları Yasası'nda yapılacak olan değişiklik nedeniyle eylem düzenlendi.
Kamu Emekçileri Cephesi adı altında, AK Parti il binasının önünde toplanan grup adına açıklama yapan Erdoğan Canpolat, "Hükümet, 657 Sayılı Devlet Memurları Yasasını gündeme getiriyor. Bu tasarı ile çalışanların iş güvencesi elinden alınıyor, esnek çalışma ve performansa dayalı sistem dayatılıyor. İş güvencesinin kaldırılması demek, 2 buçuk milyon kamu emekçisinin sözleşmeli statüde çalıştırılması, her yıl sözleşmesinin yenilenip yenilenmeyeceği endişesi yaşatılarak kölece çalışma koşullarına boyun eğdirilmesi, krediyle aldığımız eve, eşyalara yarın bir gün işten çıkarıldığımızda el konulması, izin kullanmak, hastalanmak, performansımızın yetersiz bulunması ve benzeri herhangi bir nedenle işimize son verilmesi demektir. İş güvencemizin kaldırılması demek, performansa göre maaş almak demek, esnek çalışma demektir. 2 buçuk milyon kamu emekçisini kapsayacak olan esnek çalışma modelinin ilk adımları şimdiden atılıyor" ifadelerini ileri sürdü.
Çok sayıda polisin de güvenlik önlemi aldığı eylem, olaysız sona erdi.
(BK-SO-Y)

12.01.2013 16:50:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT