1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Malatya İtfaiyesi Masaya Yatırıldı

Malatya İtfaiyesi Masaya Yatırıldı

Malatya İtfaiyesi Masaya Yatırıldı
A+A-

Malatya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü 2012 yılı değerlendirme toplantısı, İtfaiye Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya; Belediye Başkan Yardımcısı Alican Bozkurt, İtfaiye Müdürü

Malatya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü 2012 yılı değerlendirme toplantısı, İtfaiye Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıya; Belediye Başkan Yardımcısı Alican Bozkurt, İtfaiye Müdürü Hanifi Acar, bazı daire müdürleri ile itfaiye personelleri katıldı.
Toplantıda konuşan İtfaiye Müdürü Acar, Malatya'nın büyükşehir olmasıyla birlikte itfaiye teşkilatının sorumluluklarının daha da arttığını söyledi.
Malatya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'nün son bir yılını değerlendiren Hanifi Acar, "İtfaiye Müdürlüğümüz son yıllarda gençleşti. Genç ve dinamik bir ekip oluşturuldu. Şu anda 103 personelle Malatya'ya hizmet ediyoruz. Araç parkımıza biri 28 metre merdivenli, biri de 24 metre merdivenli son itfaiye teknolojilerine sahip araçları kattık. Yine 9 ton su kapasiteli bir araç aldık. Araç ve gereçlerimizi yeniledik. Yaşanabilecek her olaya araçgereç bakımından hazırız. Bölgemizin en tecrübeli ve bilgili su altı arama kurtarma timini bünyemizde bulunduruyoruz. Sel ve su baskınlarında kullanmak için son teknolojiye sahip ithal 10 adet dalgıç pompası aldık. 2012 yılı içerisinde 33 bin 500 vatandaşımıza temel yangın eğitimi verdik. Buradaki amacımız vatandaşlarımızı bilinçlendirerek daha kötü olayların önüne geçmektir" dedi.
İtfaiye Müdürlüğü'nün mücavir alan dışına da hizmet ettiğini vurgulayan Acar, itfaiye teşkilatının 2012 yılında 711 yangın olayına, 77 trafik kazasına, 48 bahçe-orman ve anız yangınına, 5 boğulma vakasına müdahale ettiğini sözlerine ekledi.
Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın itfaiye teşkilatını güçlendirmek için bütün imkanları seferber ettiğini belirten Başkan Yardımcısı Alican Bozkurt, itfaiye teşkilatının gençleştiğini, araç ve gereç bakımdan son teknolojiye sahip bir teşkilat olduğunu söyledi.
İtfaiye teşkilatının, Malatya'nın büyükşehir olmasıyla beraber iş yükünün artacağına değinen Bozkurt, "Malatya'nın en uzak köşesindeki yangından da artık bu teşkilatımız sorumlu olacak. Bu nedenle daha hazırlıklı ve bilinçli halde olmamız gerekiyor. Ekiplerimizin ve araç gereçlerimizin sayısını artıracağız. Yangın, doğal felaket ve benzeri istenmedik olaylarda itfaiye teşkilatımız daima dinamik, güçlü ve hazır bir yapıda olmalı. Biz bu yapıyı oluşturmak için çalışıyoruz. Arkadaşlarımız da artık büyükşehir itfaiyecisi olmanın algısıyla kendini yetiştirmeli" ifadelerini kullandı.
(NA-SO-Y)

23.01.2013 16:20:33 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT