1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Malatya İl Sağlık Müdürü Nail Umay:

Malatya İl Sağlık Müdürü Nail Umay:

Malatya İl Sağlık Müdürü Nail Umay:
A+A-

Malatya İl Sağlık Müdürü Nail Umay, ambulans sayısının yetersiz olduğunu belirtip işadamlarını düzenleyecekleri Ambulans Bağış Kampanyası'na destek vermeye davet etti. İl Sağlık Müdürü Nail Umay, ild

Malatya İl Sağlık Müdürü Nail Umay, ambulans sayısının yetersiz olduğunu belirtip işadamlarını düzenleyecekleri Ambulans Bağış Kampanyası'na destek vermeye davet etti.
İl Sağlık Müdürü Nail Umay, ildeki ambulanslar ve ambulans noktaları hakkında verdiği bilgide, "24 noktada 112 istasyonumuz var. Bunların 9'u merkezde, diğerleri ilçelerdedir. Bunlar Malatya gibi büyük bir şehrin ihtiyaçlarını karşılamaya yetmiyor. Planladığımız, 2013 ve 2014'de 20 istasyon daha açmaktır. Bunların 10 tanesi için personel atamaları yapıldı. Personellerimiz görevlerine başladılar. Kurs aldıktan sonra, ambulans ihtiyacını tamamladığımız istasyonlarda yeni görevlerine başlayacaklar. 10 istasyonumuzu bu yıl içinde açmayı planlıyoruz. Şunu belirteyim, yeterli ambulansımız yoktur" ifadelerini kullandı.
"Bakanlık son yapılanmada, ilimize 6 ambulans vermeyi kararlaştırdı. Bunlardan 1 tanesi 4x2 ambulans, bir tanesi 4x4, bir tanesi 4x2 otomatik vites, paletli ambulans, 4 sedyeli olan büyük kazalara gönderilen ambulans ve bir tane de yoğun bakım ile obez ambulansı ilimize gönderiliyor" diyen Nail Umay, Ambulans Bağış Kampanyası da başlatacaklarını söyledi. Umay, "Önümüzdeki hafta bu kampanyayı başlatacağız. İş adamlarımızdan, yeni istasyonlarda kullanılmak üzere ambulans bağışlamalarını talep ediyoruz. Dilerlerse kendi isimlerini, aile büyüklerini birinin ismini veya firma isimlerini de verebilecekler. Yapılan bağış sonrası, ambulansları ihtiyaç olan yerde, veya bağış yapanın arzuladığı bölgede görevlendireceğiz" şeklinde konuştu.
Vatandaşlardan, ambulanslara yol vermede duyarlılık da isteyen Umay, "Vatandaşlar, ambulanslara geçiş üstünlüğü konusunda yardımcı olmaları gerekmektedir. Bir ayda 4 ciddi kaza geçirdik. Siren sesini duyduklarında mutlaka sağa çekip ambulansa yer versinler. Kavşaklarda özellikle sorunlar yaşanıyor. Sizin için çalışıyoruz. Can taşıyoruz. Bizim için tüm canlar önemlidir. Bu nedenle siren sesi duyulduğunda veya ambulans görüldüğünde geçişi konusunda yardımcı olunmalıdır" dedi.
(NA-Y)

01.02.2013 10:26:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT