1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Malatya Bisiklet Ve Doğa Sporları Derneği 1. Yılını Kutladı

Malatya Bisiklet Ve Doğa Sporları Derneği 1. Yılını Kutladı

Malatya Bisiklet Ve Doğa Sporları Derneği 1. Yılını Kutladı
A+A-

Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği'nin 1. kuruluş yıl dönümü, düzenlenen etkinlikle kutlandı. Malatya İnönü Üniversitesi'nde düzenlenen programda Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü

Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği'nin 1. kuruluş yıl dönümü, düzenlenen etkinlikle kutlandı.
Malatya İnönü Üniversitesi'nde düzenlenen programda Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı, Tesisler Şube Müdürü Ahmet Yücel, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Nebi Tepe, Çevre ve Şehircilik Müdürü Ahmet Özer, Malatya İl Özel İdaresi Müdürlüğü Basın Danışmanı Ayhan Kuzucu, Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği ve Türkiye Bisiklet Federasyonu İl Başkanı Mustafa Ekici, Özel Gözde Sağlık Grubu İnsan Kaynakları Müdürü Işıl Gedik ile dernek üyeleri katıldı. Ekici, yaptığı konuşmada, "Topluluk olarak başladığımız ve bir yıldır dernek olarak sürdürdüğümüz Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği olarak sevgili sporcularımızla Malatya'yı Türkiye ve dünya çapında tanıtmaya çalışıyoruz. Bunun yanında geleneksel bisiklet şenlikleri adı altında etkinlikler düzenliyoruz. Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzaklaşarak bisiklet sporu ve doğayla uğraşmalarını sağladık. Bu anlamda da gördük ki doğru yoldayız" dedi.
Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı ise, Malatya'da 50'ye yakın branşta faaliyet gösterdiklerine dikkat çekerek, bisiklet sporunun gelişimini sürdürmeyi ve faaliyetlerine devam etmesinin kendilerini sevindirdiğini söyledi. Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği ile güzel bir istişare yaparak, ortak hareket ettiklerini belirten Fındıklı, "Malatya'da bisiklet sporu daha önceden birkaç defa canlanmış ama daha ileriye gitmemişti. Malatya'da 50'ye yakın branşta faaliyet gösteriyoruz. Bisiklet sporunun da bu branşlara ilave edilmiş olması ve bunun da Mustafa Ekici Bey'in önderliğinde devam ediyor olması bizleri ayrıca sevindiriyor" diye konuştu.
Gecede ayrıca bisiklet ve doğa sporuna destek veren kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarına plaket verildi. Başarılı bisiklet sporcularına da madalya takdim edildi.
(FD-Y)

07.01.2013 14:48:44 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT