1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Malatya Belediyesi Karla Mücadeleyi Aralıksız Sürdürüyor

Malatya Belediyesi Karla Mücadeleyi Aralıksız Sürdürüyor

Malatya Belediyesi Karla Mücadeleyi Aralıksız Sürdürüyor
A+A-

Malatya Belediyesi, kentte aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle karla mücadele çalışmalarını 24 saat sürdürüyor. Malatya Belediyesi Karla Mücadele Kriz Masası, düzenlenen toplantı ile durum

Malatya Belediyesi, kentte aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle karla mücadele çalışmalarını 24 saat sürdürüyor.
Malatya Belediyesi Karla Mücadele Kriz Masası, düzenlenen toplantı ile durum değerlendirmesi yaptı. Toplantıda konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Ceyhan, "Kar yağışıyla beraber önceden aldığımız tedbirleri uygulamak üzere kriz masası ile bir araya geldik. Arkadaşlarımız gece gündüz 24 saat esasına göre çalışıyorlar" dedi.
Ceyhan, yaptıkları görev paylaşımına göre cadde ve sokak temizliği ile tuzlama çalışmalarının Fen İşleri Müdürlüğü ile Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, kaldırım temizleme çalışmalarının ise Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapıldığını belirtti. Ceyhan, cadde ve sokaklarda öncelik sırasına göre ana arterlerden başlamak üzere görev paylaşımı yaptıklarını ve kar yağışından itibaren kar kürüme, temizleme ve tuzlama çalışmalarına başladıklarını kaydetti. Ceyhan, "250 kişi temizleme, 130 kişi de tuzlama çalışmalarında olmak üzere toplam 380 personelimiz karla mücadele çalışmalarında görev alıyor. Çalışmalarda şu an 4 greyder, 7 kar bıçaklı kepçe, 5 kepçe, 4 tuzlama kamyonu, 3 pikap kullanılıyor. Şu anda herhangi bir aksaklık yok. Çalışmalarımız devam ediyor" açıklamasında bulundu.
(NA-Y)

07.01.2013 14:58:27 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT