1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Malatya Barosu Eski Başkanı Sarıoğlu: "tekel Arazisi Kayısıpark Yapılmalıdır" Malatya

Malatya Barosu Eski Başkanı Sarıoğlu: "tekel Arazisi Kayısıpark Yapılmalıdır" Malatya

Malatya Barosu Eski Başkanı Sarıoğlu: tekel Arazisi Kayısıpark Yapılmalıdır  Malatya
A+A-

Malatya Barosu eski başkanı Selahattin Sarıoğlu, TEKEL arazisinin Kayısıpark olarak değerlendirilmesini önerdi. Selahattin Sarıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, "Malatya merkezdeki 42 dönümlük TEKEL a

Malatya Barosu eski başkanı Selahattin Sarıoğlu, TEKEL arazisinin Kayısıpark olarak değerlendirilmesini önerdi.
Selahattin Sarıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, "Malatya merkezdeki 42 dönümlük TEKEL arazisi, Büyükşehir Belediyesi veya Kayısı Araştırma İstasyonu tarafından kamulaştırılmalı ve bu araziye turistik kayısı bahçesi/turistik Kayısıpark kurulmalıdır. Bu arazi, en iyi ve en verimli kayısı ağaçlarıyla, öyle simgesel, öyle göstermelik değil ekonomik yönüyle de tam bir kayısı bahçesi olmalıdır. Bu bahçe ve eklentilerinde, modern yöntemlerle, fidandan-pazara tüm kayısı süreci, bütün aşamalarıyla herkese açık ve herkesçe izlenebilir biçimde gerçekleştirilmelidir" dedi.
"Bu bahçe ve bu Kayısıpark Malatya'yı ulusal ve uluslararası düzeyde özgün ve ilginç bir kent haline getirecek, bu da eksiliğini en çok çektiğimiz tanıtım ve pazarlamada patlamaya neden olacaktır" diyen Sarıoğlu, "Ayrıca, bahçenin görsel örnekliği yanında Malatyalı kayısı üreticilerine verilecek seminer ve kurslarla kayısıcılığımızın kusurları giderilebilecek. Böylece dünyaya pazarlarına daha kaliteli kayısı gönderme amacına hizmet edilmiş olunacaktır. Bu proje, kamulaştırma yapılmadan, mülk sahibiyle ortak olunarak birlikte veya devlet desteği sağlanarak bizzat mülk sahibi tarafından da yaşama geçirilebilir" ifadelerini kullandı.
(NA-Y)

18.02.2013 13:41:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT