1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Malatya Amatör Küme Futbol Ligi

Malatya Amatör Küme Futbol Ligi

Malatya Amatör Küme Futbol Ligi
A+A-

Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (MASKF) Başkanı Seyfullah Özdemir, 2013 yılının Malatya için tesis yılı olacağını söyledi. Özdemir, Malatya amatörünün çok büyük tesis sıkıntısı çektiğini

Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (MASKF) Başkanı Seyfullah Özdemir, 2013 yılının Malatya için tesis yılı olacağını söyledi.
Özdemir, Malatya amatörünün çok büyük tesis sıkıntısı çektiğini belirterek, yeni yapılan tesislerle birlikte bu açığın kapanacağını kaydetti.
Özellikle Yeşiltepe Stadı'nın yanına yapılacak olan ikinci stadın Malatya amatör spor kulüpleri için büyük bir anlam ifade ettiğine değinen Özdemir, "Gerçekten en büyük sıkıntımız tesis sorunu ve mali konular. Tesis noktasında çok önemli bir eksikliğimiz var. Başından beri bu tesislerin yapımıyla ilgili Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sadi Fındıklı ile çok büyük istişareler yaptık. Malatya Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ile görüştük. Yeşiltepe'de yapılması planlanan ve yılan hikayesine dönen ikinci sahamızla ilgili son gelişmeler bizleri gerçekten çok sevindirdi. Bu hafta sonunda Sayın Valimiz Vasip Şahin ile Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sadi Fındıklı Malatya'daki tesisleri ziyaret ederek, incelemelerde bulundular. İnşallah Malatya'daki tesisler bittiğinde, 2013 yılı Malatya için tesis yılı olacak" dedi.
Özdemir, Yeşiltepe'de yapılacak olan ikinci stadın ihalesinin 14 Şubat'ta yapılacağını kaydederek, "Yeşiltepe'de yapılacak olan ikinci statla ilgili çok önemli bir gelişme oldu. MALATYA Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır, Malatya amatör futbol takımlarına söz vermişti ve bu sözünü yerine getiriyor. Yeşiltepe'de mevcut bulunan sahanın yanına yeni bir saha yapılması amacıyla 14 Şubat'ta belediye meclisinde ihalesi yapılacak. Tesislerimizin bir kısmını Malatya Belediyesi diğer kısmını da Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ve İl Özel İdaremiz karşılayacak. Yeşiltepe'deki ikinci stadın 2013-2014 sezonuna kavuşmasını bekliyoruz. Seviniyoruz. Çünkü tesis yönünden son yıllarda kötü durumdayız. Onun için Yeşiltepe'deki bu tesis amatörün can damarı. İnşallah orası biterse, Malatya'nın tesis sorunu bir nebze olsun hafifleyecektir" diye konuştu.
Amatör'de transfer çalışmalarının 15 Şubat Cuma günü mesai bitiminde sona ereceğini ifade eden Özdemir, "Türkiye Futbol Federasyonu'nun 2012-2013 sezonunda almış olduğu karar neticesinde artık liglerimizde oynamış sporcuların da kulüp muvaffaktı alarak transferleri gerçekleşiyor. Bu yaklaşık 25 gündür başladı. 15 Şubat Cuma günü de transferlerin son günü. Amatör kulüplerimize de bu konuda gerekli bilgileri verdik. 15 Şubat Cuma günü transfer bitecek" uyarısında bulundu.
Özdemir, U-16 Liginin fikstürünü çekeceklerini de belirterek, "Malatya'da U-13'lerden başlayarak, büyükler kategorisine kadar yaklaşık 9 kategoride lig oluşturuyoruz. Bunun haricinde 2. Amatör Küme Ligimizin büyükler ve gençler kategorileri var. Çok büyük bir organizasyon. Eylül'ün 1'nden başlayıp, Haziran'ın sonuna kadar bir maraton. Bu maratonda da çeşitli kategorilerimiz var. Daha evvel U-15 Ligimizi bitirdik. U-19 ligimizi bitirdik. Şuanda 1. Amatör Küme Büyükler Ligimiz ile U-17 Ligimiz devam ediyor. Geçen hafta U-14 Ligimizin fikstürünü çektik. Liglerimizin b itim tarihlerine göre organizasyonlarımızı yapıyoruz. Gelecek hafta U-16 Ligimizin fikstürünü çekeceğiz. Bu ligimize yoğun bir katılım bekliyoruz" şeklinde konuştu.
(FD)

12.02.2013 16:33:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT