1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Malatya Amatör Küme Futbol Ligi

Malatya Amatör Küme Futbol Ligi

Malatya Amatör Küme Futbol Ligi
A+A-

Malatya Amatör Küme Futbol Ligi takımlarından Malatyaspor, Malatya Vergi Mahkemesine açtığı 4 davayı kazandı. Malatyaspor kulübü tarafından, kulübün 2006, 2007, 2008 ve 2009 yıllarına ait defterler

Malatya Amatör Küme Futbol Ligi takımlarından Malatyaspor, Malatya Vergi Mahkemesine açtığı 4 davayı kazandı.
Malatyaspor kulübü tarafından, kulübün 2006, 2007, 2008 ve 2009 yıllarına ait defterler ve belgelerinin ibraz edilmemesinden dolayı, bu yıllara ait resen tarh edilen Katma Değer Vergisi (KDV) ve bunlara uygulanan 3 kat vergi cezalarının iptali için açılan davalar sonuçlandı.
Malatya Vergi Mahkemesine açılan 4 davanın sonucu Malatyaspor kulübü lehine sonuçlanırken, sarı kırmızılı takımın bir milyon 300 bin TL KDV parasını ve 3 kat vergi cezasını ödemekten kurtulduğu kaydedildi.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Malatyaspor Kulübü Avukatı Şahin Evin, "Malatyaspor'un 2006, 2007, 2008 ve 2009 yıllarına ait defterler ve belgelerinin ibraz edilmemesinden dolayı; bu yıllara ait resen tarh edilen Katma Değer Vergisi (KDV) ve bunlara uygulanan 3 kat vergi cezalarının iptali için Vergi Mahkemesine dava açmıştık. Açtığımız dört davada kulübümüzün lehine sonuçlanmıştır. Bu davaların lehimize sonuçlanmasıyla birlikte kulübümüz, 1 milyon 300 bin TL KDV parasını ödemekten ve bunlara uygulanacak olan 3 kat para cezasından kurtulmuştur" dedi.
Malatyaspor Kulüp Başkanı Bülent Kapkıner ise, Malatyaspor'un daha iyi bir konuma gelebilmesi için çalıştıklarını kaydederek, Malatyaspor'un kurtuluşuyla ilgili her türlü davayı yakından takip ettiklerini ve davalara müdahil olduklarını ifade etti.
Bölgesel Amatör Futbol Ligine (BAL) çıkmayı hedeflediklerini belirten Kapkıner, "Bir yandan açılan davalarla Malatyaspor'un borç yükünden kurtulması için çalışırken, diğer yandan da takım olarak Malatya 1. Amatör Küme Büyükler Liginde namaglup yolumuza devam ediyoruz. Amacımız Malatyaspor'u BAL Ligine çıkarmaktır. Bu anlamda da elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.
(FD)

30.01.2013 12:34:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT