1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Makedonya Büyükelçisi Taskovski'den Vali Al'a Ziyaret

Makedonya Büyükelçisi Taskovski'den Vali Al'a Ziyaret

Makedonya Büyükelçisi Taskovskiden Vali Ala Ziyaret
A+A-

Makedonya Büyükelçisi Goron Taskovski ve Ticaret Ateşesi Alev Süleyman Tepecik Vali Yardımcısı Hayrettin Çiftçi ve Tepecik Belediye Başkanı Tuncay Olgun ile beraber Aydın Valisi Kerem Al'ı makamında z

Makedonya Büyükelçisi Goron Taskovski ve Ticaret Ateşesi Alev Süleyman Tepecik Vali Yardımcısı Hayrettin Çiftçi ve Tepecik Belediye Başkanı Tuncay Olgun ile beraber Aydın Valisi Kerem Al'ı makamında ziyaret etti.
Ziyarette Vali Al Makedonya Büyükelçisi Goron Taskovski'nin ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti kaydederek "Makedonya ile Türkiye'nin aslında yakın coğrafyalarda; fakat araya zaman girmiş. Yoksa kültür olarak tarih olarak tamamen ilgi alanımız. Yakın olmamız gereken coğrafyalara uzak kalmışız. Yoksa Üsküp sokaklarının Edirne'den benim için farkı yoktu" dedi.
Makedonya Büyükelçisi Goron Taskovski de Vali Al'a kendilerini kabul ettikleri için teşekkürlerini belirterek "Burada olmaktan çok mutluyum. Türkiye benim ikinci evim. Aydın'da birkaç kez daha önce bulundum. Tepecik Belediye Başkanı il ortak projelerimiz oldu. Aynı zamanda ben Mustafa Kemal Atatürk'ün okuduğu okulun yeri olan Manastırlıyım. Mustafa Kemal Atatürk'ün burada olmasından dolayı da çok mutluluk duyuyorum. Makedonya ile Türkiye arasında derneklerimiz de var" diye konuştu.
Taskovski, Tepecik Belediye Başkanı Olgun'un çok iyi işler yaptığını sözlerine ekledi.
Tepecik Belediyesi ile ilişkilerin nasıl başladığı sorusuna Tepecik Belediye Başkanı Tuncay Olgun ise, kendisinin de aslında bir Makedon göçmeni olduğunu söyleyerek "Belediye olarak yapmış olduğumuz festivale davet ederek ilişkilerimiz başladı. Birçok ortak projeye imza attık. Zaman zaman iş adamlarını da götürüyoruz. İlişkilerimiz şu an iyi seviyede. Daha da gelişeceğini düşünüyoruz" dedi.
(MB-İK)

23.01.2013 16:18:25 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT