1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mahsur Kalan Yolcular Kurtarıldı

Mahsur Kalan Yolcular Kurtarıldı

Mahsur Kalan Yolcular Kurtarıldı
A+A-

Elazığ'ın Karakoçan ile Bingöl'ün Kiğı ilçeleri arasında kar ve tipiden dolayı ulaşıma kapanan yolda mahsur kalan 7 minibüs Elazığ İl Özel İdare Genel Sekreterliği karla mücadele ekipleri tarafından k

Elazığ'ın Karakoçan ile Bingöl'ün Kiğı ilçeleri arasında kar ve tipiden dolayı ulaşıma kapanan yolda mahsur kalan 7 minibüs Elazığ İl Özel İdare Genel Sekreterliği karla mücadele ekipleri tarafından kurtarıldı.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Bingöl'den Karakoçan istikametine giden 7 minibüs ve içindeki yolcuların, Pilavtepe mevkiinde yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kaldığını söyledi. Karla mücadele ekiplerinin mahsur kalanlara ulaştığını kaydeden Bilginoğlu, "Ancak o mevkide kar yağışı ve tipi, açılan yol güzergahının tekrar kapanmasına sebebiyet vermektedir. Dolayısıyla şu an için ulaşılan 7 minibüs ve içindeki yolcuların can ve mal güvenliği için korunaklı bir kesimde bekletilmesi, yapılan çalışmayla da bu araçların Karakoçan'a ulaştırılması hedeflenmiştir. Yapılan çalışmalar sonucunda mahsur kalan araçlar ve içindeki yolcular kurtarılmıştır" dedi.
(EK-AKK-Y)

07.01.2013 17:35:39 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT