1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mahkumun Kitap Talebi Karşılandı

Mahkumun Kitap Talebi Karşılandı

Mahkumun Kitap Talebi Karşılandı
A+A-

Nazilli E Tipi Kapalı-Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda yatan bir hükümlünün kitap talebi, Bağcılar Belediyesi tarafından karşılandı. Aralarında dünya klasiklerinin de yer aldığı kitaplar, cezaevine gönderil

Nazilli E Tipi Kapalı-Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda yatan bir hükümlünün kitap talebi, Bağcılar Belediyesi tarafından karşılandı. Aralarında dünya klasiklerinin de yer aldığı kitaplar, cezaevine gönderildi.
Nazilli E Tipi Kapalı-Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda cezasını çekmekte olan Arif O. isimli hükümlü, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'ya mektup yazarak kitap talebinde bulundu. Mektubunda yaklaşık 5 yıldır cezaevinde bulunduğunu ifade eden Arif O., "Sosyal aktivite olarak kitap okuyor ve spor yapıyoruz. Maddi sıkıntılar yüzünden ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz" diyerek kitap talebinde bulundu.
Mahkumun bu talebi hemen karşılanarak, cezaevine Türk ve dünya klasiklerinden kitaplar gönderildi. Kitaplar arasında, Mehmet Akif Ersoy'un Safahat'i, Sait Faik Abasıyanık'ın hikayeleri, ile Dostoyevski'nin meşhur eseri Suç ve Ceza da bulunuyor.
(ÜÖ-SK-İK)

23.01.2013 10:28:28 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT