1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mahkumun Kitap Talebi Karşılandı

Mahkumun Kitap Talebi Karşılandı

Mahkumun Kitap Talebi Karşılandı
A+A-

Nazilli Kapalı Cezaevi'nde yatan bir hükümlünün kitap talebi, Bağcılar Belediyesi tarafından karşılandı. Aralarında dünya klasiklerinin de yer aldığı kitaplar, cezaevine gönderildi. Nazilli Kapalı Ce

Nazilli Kapalı Cezaevi'nde yatan bir hükümlünün kitap talebi, Bağcılar Belediyesi tarafından karşılandı. Aralarında dünya klasiklerinin de yer aldığı kitaplar, cezaevine gönderildi.
Nazilli Kapalı Cezaevi'nde cezasını çekmekte olan Arif Okat isimli hükümlü, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'ya mektup yazarak kitap talebinde bulundu. Mektubunda yaklaşık 5 yıldır cezaevinde bulunduğunu ifade eden Okat, "Sosyal aktivite olarak kitap okuyor ve spor yapıyoruz. Maddi sıkıntılar yüzünden ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz" diyerek kitap talebinde bulundu.
Mahkumun bu talebi hemen karşılanarak, cezaevine Türk ve dünya klasiklerinden kitaplar gönderildi. Kitaplar arasında, Mehmet Akif Ersoy'un Safahat'i, Sait Faik Abasıyanık'ın hikayeleri, ile Dostoyevski'nin meşhur eseri Suç ve Ceza da bulunuyor.
(ET-OK-Y)

23.01.2013 09:48:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT