1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mahfel İçin Bursa Kent Konseyi Devrede

Mahfel İçin Bursa Kent Konseyi Devrede

Mahfel İçin Bursa Kent Konseyi Devrede
A+A-

Bursa Kent Konseyi Mahfel'in satılmaması için harekete geçti. Kent Konseyi Başkanı Semih Pala imzasıyla Mahfel'in satılmaması için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'

Bursa Kent Konseyi Mahfel'in satılmaması için harekete geçti.
Kent Konseyi Başkanı Semih Pala imzasıyla Mahfel'in satılmaması için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a, İçişleri Bakanı Muammer Güler'e ve Bursa Valisi Şahabettin Harput'a gönderilen yazıda şu ifadeler yer aldı:
"Setbaşı semtindeki "Mahfel" olarak bilinen alan ve mekanın kullanımı konusundaki gelişmeler kamuoyunca yakından takip edilmektedir. Bursa Kent Konseyi'ne gelen istek ve talepler ile kent kamuoyunun genel kanaatine bakıldığında, Bursalılar tarafından bu yerin, geçmişine uygun fonksiyonlarıyla kullanılmasından yana olduğu belirlenmiş bulunuluyor. "Mahfel" olarak bilinen yerin mülkiyetinin kamunun üzerinden çıkarılarak satışının yapılacağı yolundaki gelişmeler karşısında kamuoyunun hassasiyetinin, satış yapılmaması yönünde geliştiğini görüyoruz. Özel idareler ile büyükşehir belediyelerinin bütünleştiği bir süreç içerisinde, yakın zamanda otomatik olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin mülkiyetine geçecek olan İl Özel İdaresi'ne ait bu yerin satışının yapılmaması, sosyal tesis olarak kullanılması şartıyla belediyeye tahsisinin yapılması konusundaki talepleri bilgilerinize arz ediyoruz".
(MŞ)

15.02.2013 14:02:33 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT