1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mahalle Muhtarından Tuşba Belediye Başkanı'na Teşekkür

Mahalle Muhtarından Tuşba Belediye Başkanı'na Teşekkür

Mahalle Muhtarından Tuşba Belediye Başkanı'na Teşekkür
A+A-

Tuşba ilçesine bağlı Sağlamtaş Mahalle Muhtarı Abdulaziz Barlas, Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe'ye mahallelerine yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Tuşba ilçesine bağlı Sağlamtaş Mahalle Muhtarı Abdulaziz Barlas, Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe'ye mahallelerine yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, Tuşba Belediyesi'nin kurulmasıyla birlikte aldıkları hizmetlerin yüzde 100 arttığını da ifade etti. 


Tuşba Belediyesi, sınırlarının en ücra mahallesine bile hizmetlerin en güzelini ulaştırıyor. Tuşba ilçe merkezine 90 ve Muradiye ilçesine ise 18 kilometre uzaklıkta bulunan Sağlamtaş Mahallesi'nde stabilize çalışmalarını tamamlayan Tuşba Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, yeni açtığı ve her biri 12 metre genişliğinde olan 3 ayrı yolu da tamamlayarak mahalle sakinlerinin hizmetine sundu. Önümüzdeki günlerde alt yapısı bitirilecek olan mahallenin kilit taşı döşeme çalışmalarının başlanacağı ifade eden Sağlamtaş Mahalle Muhtarı Abdulaziz Barlas, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ve Tuşba Belediyesi çalışanlarına teşekkür etti.


Tuşba Belediyesi ekiplerinin mahallede yürüttüğü hummalı çalışmalar hakkında bilgi veren Muhtar Barlas, yaşanan depremden sonra yeni kurulan mahallelerinin belediyeyi ilgilendiren altyapı sorunun bulunmadığını ifade etti. Yeni kurulan bir mahalle oldukları için mahalle içinde ciddi anlamda yaşanan yol sorununu ise Tuşba Belediyesi tarafından genişletilerek stabilize çalışması tamamlandığını söyleyen Barlas, "Tuşba Belediyesi, yaptığı stabilize çalışmalarını bir kaç ay önce tamamladı. Ancak tekrar mahallemize geri dönüş yaparak 12 metre genişliğinde 3 ayrı cadde diyebileceğimiz yol açtı. Şimdi bu yollarımıza kilit taşı döşüyor. Yani mahallemize cadde niteliğinde yollar yapıyor" dedi.


Geçmiş dönemlerle kıyasladıklarında Tuşba Belediyesi'nin kurulmasıyla birlikte aldıkları hizmetlerin yüzde 100 arttığını da ifade eden Muhtar Barlas, önceki dönemlerde hizmet görmediklerini ifade etti. Muhtar Barlas, "Maşallah Tuşba Belediyesi çok güzel işler yapıyor. Beklentilerimizin çok üzerinde hizmetler alıyoruz. Bizim en büyük eksiğimiz olan yol tamamlandı. Ancak temelini attığımız cami inşaatımız devam ediyor. Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, minaresini bize yapıyor. Diğer eksikliklerinin giderilmesi için de hayırseverlerin desteklerini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.


Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe'ye gece gündüz demeden istedikleri saatte çok rahat bir şekilde ulaşabildiklerini vurgulayan Muhtar Abdulaziz Barlas, Başkan Özgökçe'ye gerek makamında gerekse cep telefonu ile gece gündüz istedikleri saatte ulaşabildiklerini anlattı. Başkan Özgökçe'yi diğer yöneticilerden ayıran en önemli özelliğinin ise rahat bir şekilde ulaşılıyor olabilmesi olduğunu kaydeden Muhtar Barlas, "Sadece ben değil, bütün vatandaşlarımız ve mahalle muhtarlarımız istedikleri her saat ve dakikada Başkan Özgökçe'ye ve Tuşba Belediye Meclis üyelerine ulaşabiliyor. Allah kendisinden razı olsun. Diğer yöneticilerle kıyasladığımızda ise aralarında dağlar kadar fark görüyoruz. Tam bir halk adamı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'na yakışan bir yöneticidir. Hizmet noktasında ise taleplerimize anında karşılık veriyor. Başta başkanımız olmak üzere belediye meclis üyelerimize ve birim müdürlerinin hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.


Belediyeden talep ettikleri her hizmeti anında aldıklarını dile getiren Muhtar Barlas, hizmet noktasında 'Bu eksik, belediye bunu da yapsın' diyebilecekleri bir sorunlarının bulunmadığını da kaydederek, “Şahsım ve mahallem adına söylüyorum bir eksiğimiz bulunmuyor” ifadelerini kullandı.


Muhtar Abdulaziz Barlas, belediyenin görev ve sorumluluğundan bulunmamasına rağmen sokak lambası ve okul gibi ihtiyaçlarını da Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe'ye aktardıklarını ve kendilerine yardımcı olacağı şeklinde söz aldıklarını dile getirdi.

A+A-

HABERE YORUM KAT