1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mag'lar Alevlere Müdahale Etti

Mag'lar Alevlere Müdahale Etti

Maglar Alevlere Müdahale Etti
A+A-

Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (MAG-DER) Paşakent Mahallesi ekibine yangına müdahale eğitimi verildi. Gönüllü üye yapılanmasını ve eğitimlerini aralıksız sürdüren MAG-DER kısa bir süre önc

Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (MAG-DER) Paşakent Mahallesi ekibine yangına müdahale eğitimi verildi.
Gönüllü üye yapılanmasını ve eğitimlerini aralıksız sürdüren MAG-DER kısa bir süre önce oluşturulan Paşakent Mahallesi MAG ekibini de eğitimden geçirdi. Yalova İtfaiyesi'ne giden 25 kişilik MAG ekibi burada İtfaiyeciler tarafından eğitime tabi tutuldu. Bir yangın anında nasıl müdahale edilmesi gerektiğini pratikte öğrenen MAG'lar ardından alevlerle savaştı. Yangın tüpleri ile alevlere müdahale eden MAG'lar itfaiyecilerden tam not almayı başardı.
MAG-DER Başkanı Sabri Karaçam, eğitimin çok başarılı geçtiğini dile getirerek, "Yangına müdahalede afetle mücadele anında karşılaşacağımız bir durum. MAG'ların bu konuda da bilgili ve hazırlıklı olması gerekiyor. Yalova itfaiyesi ekibine bize verdikleri bu eğitimden dolayı çok teşekkür ediyorum. 23 Aralık 2012 tarihinde K77 alanında da bir tatbikat yaparak hem arama kurtarma hem de enkazda çıkan bir yangına müdahaleyi deneyeceğiz" dedi.
(SÇ-MŞ)

14.12.2012 18:55:58 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT