1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mağdurlara ev eşyalarını devlet verecek!

Mağdurlara ev eşyalarını devlet verecek!

Mağdurlara ev eşyalarını devlet verecek!
A+A-

Operasyonların sürdüğü Cizre, İdil ve Sur'da yaşayan vatandaşlara devletten müjde geldi. Bölgedeki evlerin onarım ve inşaatı devam ederken mağdur ailelere ev eşyalarının da devlet tarafından karşılanacağı belirtildi.

Güneydoğu'da düzenlenen operasyonlardan etkilenen vatandaşlara devlet yardım elini uzatacak.

Büyük hasar gören Cizre, İdil, Sur gibi ilçelerde onarım, inşaat çalışmaları devam ederken devletin söz konusu çalışmalara  16-18 milyar lira harcayacağı tahmin ediliyor. Mağdurlara bin lirayı bulan yemek ve barınma desteği devam ederken öte yandan  evi, işyeri zarar görenlere de 10 bin liraya kadar ödeme yapılıyor.

Ramazan Bayramı öncesi de evi zarar gören yaklaşık 10 bin aileye bayram yardımı yapılacağını açıklayan Valilikler, aile başına yaklaşık 500 liralık destek sağlayacak. Tüm bunların  yanı sıra son olarak da evi devlet tarafından yenilenen mağdurları hasarın yüzde 12’si tutarındaki ev eşyasının da yine devlet tarafından karşılanacağı açıklandı.

Konuyla ilgili bilgi veren Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, devletin, Hakkâri, Şırnak, Diyarbakır'da örgütün hedefi olan bina sahiplerini yalnız bırakmayacağını, yıkılan binaların yeniden yapımına ilişkin çalışmaların devam ettiğini, mağdur vatandaşlara hasarın yüzde 12'si kadar ev eşyası yardımının da yapılacağını söyledi.

 

A+A-

HABERE YORUM KAT