1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Madene Girmeyip Kartını Okutan İşçi Hakkında Suç Duyurusunda Bulunulacak

Madene Girmeyip Kartını Okutan İşçi Hakkında Suç Duyurusunda Bulunulacak

Madene Girmeyip Kartını Okutan İşçi Hakkında Suç Duyurusunda Bulunulacak
A+A-

Türkiye Taşkömürü Kurumu tarafından yayımlanan genelge ile işe gitmeyip kartını başkasına okutturan veya madene girmediği halde kartını okutan çalışanlar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyuru

Türkiye Taşkömürü Kurumu tarafından yayımlanan genelge ile işe gitmeyip kartını başkasına okutturan veya madene girmediği halde kartını okutan çalışanlar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulacak.
Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürü Burhan İnan tarafından 10 Ocak 2013 tarihinde iş yerlerine giriş ve çıkışların güvenli ortamda yapılması ve personel devam kontrol sistemine ilişkin yayımlanan genelgede, "Kurumumuz işyerlerine giriş-çıkışların güvenli bir ortamda yapılmasının yanında çalışanların işe devamının bilgisayar ortamında izlenmesini esas alan Personel Devam Kontrol Sistemi (PDKS) uygulamaları hakkında 12/03/2012 tarih ve 684 nolu genelge yayımlanmıştır. Anılan genelgenin 'Çalışanların Kart Okutma Cihazları ile Puantajı' baslıklı 2. maddesinin 14. fıkrası; 'Başkasının PDKS kartını okutan, okutma teşebbüsünde bulunan, işe gelmediği halde giriş-çıkış hareketi bulunan veya yeraltına girmediği halde yeraltına girmiş gibi PDKS kartını okutan personel hakkında o günkü kart hareketi ile ilgili bir işlem yevmiye tahakkuku yapılmaz. Bu durumu tespit edilen işçiler hakkında disiplin cezaları konulu 679 nolu genelgede belirtilen cezai müeyyideler, memur ve sözleşmeliler için TTK Personel Yönetmeliği'nin ilgili hükümleri tatbik edilir. Ayrıca, kamu kurumunu dolandırmak suçundan Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulacaktır' şeklinde yeniden düzenlenmiştir" denildi.
(OA-CC-Y)

24.01.2013 13:15:45 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT