1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Maden Kazasında Ölen İşçiler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı İlyas Kaçar İstanbul

Maden Kazasında Ölen İşçiler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı İlyas Kaçar İstanbul

Maden Kazasında Ölen İşçiler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı  İlyas Kaçar  İstanbul
A+A-

'Antikapitalist Müslümanlar' adlı grup, Zonguldak'ta maden ocağında meydana gelen kazada hayatını kaybeden işçiler için Fatih Camii'nde gıyabi cenaze namazı kıldı. Kendilerine 'Antikapitalist Müslüma

'Antikapitalist Müslümanlar' adlı grup, Zonguldak'ta maden ocağında meydana gelen kazada hayatını kaybeden işçiler için Fatih Camii'nde gıyabi cenaze namazı kıldı.
Kendilerine 'Antikapitalist Müslümanlar' adını veren grup, Zonguldak Kozlu'da meydana gelen maden kazasında hayatını kaybeden 8 işçi için, Fatih Camii'nde cuma namazını müteakip gıyabi cenaze namazı kıldı. Necmettin Erbakan'ın çalışma arkadaşlarından Cemaati İslami'nin Onursal Lideri Gazi Hüseyin Ahmet için gıyabi cenaze namazına katılan Saadet Partililer, bu gıyabi cenaze namazına da katıldı. Gıyabi cenaze namazının ardından grup adına İhsan Eliaçık, bir açıklama yaptı. Saadet Partililer, konuşmayı dinlemeden ayrıldı. Eliaçık, son 2 yılda Türkiye'deki iş kazalarında 12 bin 686 kişinin hayatını kaybettiğini, bu rakamın son 27 yılda terörden ölenlerin sayısının yarısı olduğunu ifade etti.
Grup, "Allah, ekmek, özgürlük", "Zulme sesiz kalan dilsiz şeytandır'' sloganları attıktan sonra dağıldı.
(İK-ÇK-OK-Y)

11.01.2013 17:04:28 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT