1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Maden Faciasında Hayatını Kaybeden 3 İşçiye Son Görev Zonguldak

Maden Faciasında Hayatını Kaybeden 3 İşçiye Son Görev Zonguldak

Maden Faciasında Hayatını Kaybeden 3 İşçiye Son Görev  Zonguldak
A+A-

Zonguldak'taki maden faciasında hayatını kaybeden işçilerden 3'ü, son yolculuklarına uğurlandı. TTK Kozlu Müessesinde, 7 Ocak 2013 tarihinde metan gazı püskürmesi sonucu oluşan göçük altında hayatı

Zonguldak'taki maden faciasında hayatını kaybeden işçilerden 3'ü, son yolculuklarına uğurlandı.
TTK Kozlu Müessesinde, 7 Ocak 2013 tarihinde metan gazı püskürmesi sonucu oluşan göçük altında hayatını kaybeden 8 işçiden Yüksel Koca, Hüseyin Kürekçi ve Ahmet Şekeri için bugün Kozlu ilçesinde cenaze töreni düzenlendi. Aziziye Camii avlusunda 3 madenci için öğlen namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Cenaze törenine Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Köksal Toptan, Ercan Candan ve Özcan Ulupınar, CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adam, MHP İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu ile vatandaşlar katıldı.
Cenaze töreninin ardından madencilerin cenazeleri, defnedilmek üzere cenaze nakil araçları ile mezarlıklara gönderildi. Ahmet Şeker'in cenazesi Zonguldak'ın Dilaver Mahallesi'ndeki aile kabristanlığında, Kürekçi ve Koca'nın cenazeleri ise Kozlu ilçesine bağlı Çırgan köyündeki aile mezarlığında defnedildi.
(İHA-OK-Y)

16.01.2013 14:23:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT