1. HABERLER

  2. Maden Faciasında 70 Ton Kömür Çıkartıldı

Maden Faciasında 70 Ton Kömür Çıkartıldı

Maden Faciasında 70 Ton Kömür Çıkartıldı
A+A-

Zonguldak'ta yaşanan maden faciasında 3 işçiye halen daha ulaşılamadı. Çalışmalara başlayan ekipler 70 ton kömür çıkarttı. Yetkililer, facianın yaşandığı bölgede ilk yemek masasına ulaşıldığı bilgisin

Zonguldak'ta yaşanan maden faciasında 3 işçiye halen daha ulaşılamadı. Çalışmalara başlayan ekipler 70 ton kömür çıkarttı. Yetkililer, facianın yaşandığı bölgede ilk yemek masasına ulaşıldığı bilgisini verdi.
Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesi'nde taşeron firmanın eksi 630 metre altında yaşanan metan gazı degajında 9 işçiden 1'i yaralı, 5'inin ise cesedine ulaşılmıştı. Facianın yaşandığı bölgede bin 500 tona yakın kömürün yaklaşık 70 metrelik koridoru doldurduğu ifade edildi.
Metan gazını havalandırma ile birlikte tahliye eden ekipler, bu gece saat 01.00'den itibaren 5 tonluk vagonlarla 14 sefer yaptı. Yapılan tahliyelerde ise 70 tona yakın kömür boşaltıldı. Halen Yüksel Koca, eniştesi Hüseyin Kürekçi ve Ahmet Şeker'e ulaşılamadı.
Yetkililer, facianın yaşandığı yerde ilk yemek masasına ulaştıklarını bildirdi. Ekipler, ikinci yemek masası ile degajın yaşandığı bölge arasında kömür boşaltma çalışmalarının sürdüğünü dile getirdi. Öte yandan, yer altındaki metan gazının kontrolü sağlanıyor.
(OA-AŞ-Y)

10.01.2013 11:41:49 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT