1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Macerasever Turistler Sakarya'da

Macerasever Turistler Sakarya'da

Macerasever Turistler Sakaryada
A+A-

Fransa'da başlattıkları bisiklet turuyla Sakarya'nın Kaynarca ilçesine gelen Dennis, Vinueza, Martina ve Preusse isimli macerasever dört turist, vatandaşların ilgi odağı oldu. Fransa'da başlayan bisi

Fransa'da başlattıkları bisiklet turuyla Sakarya'nın Kaynarca ilçesine gelen Dennis, Vinueza, Martina ve Preusse isimli macerasever dört turist, vatandaşların ilgi odağı oldu.
Fransa'da başlayan bisiklet turunun Türkiye ayağında İstanbul, Kocaeli ve Kandıra'nın ardından Sakarya'nın Kaynarca ilçesine gelerek burada mola veren Fransız turistler ilçe esnafının ilgisini çekti. Vatandaşlar gelen turistlere çay ikram ederek İngilizce ve Türkçe sohbet etmeye çalıştı. Türkiye genelinde etkili olan soğuk hava şartlarına maruz kaldıklarını söyleyen turistler, Türkiye'de ilk kez çay içtiklerini belirterek çayın nefis ve iç ısıtıcı olduğunu dile getirdi.
Turistler arasında Fenerbahçe'nin yıldız oyuncusu Raul Meireles'e benzerliğiyle dikkatleri üstünde toplayan Preusse, vatandaşların ilgisini çekti. Vatandaşların benzerliği ile ilgili soru sorması üzerine gülen Preusse, "Aslında pek benzemiyoruz üstelik ben futbolcu değilim ama teşekkür ederim" dedi.
Turistler Sakarya'daki molalarının ardından kıyı şeridini takip ederek Gürcistan'a gitmek üzere yola çıktı.
(SG-RKO-HO-Y)

11.01.2013 16:52:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT