1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Maaşlarını Alamadıklarını İddia Eden İşçiler Eylem Yaptı

Maaşlarını Alamadıklarını İddia Eden İşçiler Eylem Yaptı

Maaşlarını Alamadıklarını İddia Eden İşçiler Eylem Yaptı
A+A-

Sivas Demir Çelik AŞ'den maaşlarını alamadıklarını iddia eden işçiler eylem yaptı. Polis, taşkınlık yapan eylemcilere biber gazıyla müdahale etti. Sivas Demir Çelik AŞ'den yaklaşık 3 aydır maaş alama

Sivas Demir Çelik AŞ'den maaşlarını alamadıklarını iddia eden işçiler eylem yaptı. Polis, taşkınlık yapan eylemcilere biber gazıyla müdahale etti.
Sivas Demir Çelik AŞ'den yaklaşık 3 aydır maaş alamadıklarını iddia eden yaklaşık 300 işçi, Saraybosna Parkı'nda toplanarak kent meydanına yürüdü. Burada Vali Zübeyir Kemelek ile görüşmek isteyen işçilerden, aralarında seçtikleri 5 kişi valilik makamına alındı. İlk başta burada Vali Yardımcısı Veysel Çiftçi ile görüşen temsilciler, işyeri yönetimin kendilerine sunduğu teklifi arkadaşlarına anlattı. Tekliften memnun kalmayan işçiler oturma eylemi yaptı. İşçileri temsil eden grup ikinci kez Vali Yardımcısı Çiftçi ile görüşmek üzere makama çıktı. Bu sırada grup ile polis arasında tartışma başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine polis biber gazı ile taşkınlık yapan grubu dağıtmaya çalıştı. Biber gazından etkilenen bazı işçiler fenalaşırken, polis memurları da gazdan etkilendi. Gazdan etkilenenler ambulans ile hastanelere kaldırıldı. Vali Yardımcısı Veysel Çiftçi ile görüşen grup, daha sonra işyeri yönetiminden gelen yeni teklifi arkadaşlarına iletti. Vali Çiftçi ile görüşen işçi Mahmut Kuzucu, işyeri yönetiminin Ocak ayının 15'ine kadar tüm alacaklarının ödeneceğini Valiliğe bildirdiğini söyledi.
Teklife sıcak bakan işçiler dağıldı.
(TB-Eİ-Y)

21.12.2012 21:44:39 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT