1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. M.Fethullah Gülen Hakkında Yakalama Kararı ! (CMK 94.Madde)

M.Fethullah Gülen Hakkında Yakalama Kararı ! (CMK 94.Madde)

M.Fethullah Gülen Hakkında Yakalama Kararı ! (CMK 94.Madde)
A+A-

İstanbul Başsavcılığı, 14 Aralık soruşturması sonunda M.Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkardı. Savcı yakalama talep etti Talebi değerlendiren 1. Sulh Hakimliği, Gülen’in yakalanmasına ilişkin talebi kabul etti. Gülen'e yöneltilen 3 suçlama şöy

14 Aralık operasyonunu yürüten savcı, Fethullah Gülen için yakalama kararı çıkarılmasını talep etti. Talebi değerlendiren 1. Sulh Hakimliği, Gülen’in yakalanmasına ilişkin talebi kabul etti.

 

İŞTE GÜLEN’E YÖNELTİLEN 3 SUÇLAMA
 
1 - “Cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak (TCK 109/2 maddesi uyarınca 2 yıldan 7 yıla kadar hapis)”
 
2- “İftira sonucu mağdurun hapis cezası dışında adli veya idari bir yaptırıma uğramasına neden olma (267/7 maddesi uyarınca 3 yıldan 7 yıla kadar hapis)
 
3- “Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme (TCK 314/1 uyarınca 10 yıldan 15 yıla kadar hapis)
 

2g2.jpeg
Savcı Hasan Yılmaz bu ifadelerinin ardından “Suç örgütünün lideri şüpheli Fetullah Gülen’in 1998 yılında yurt dışına çıktıktan sonra bir daha ülkeye dönmediği, giriş çıkış kayıtlarından anlaşıldığı üzere Halen ABD’de yaşayan şüphelinin atılı suçları işlediğine dair yeterli somut bulgulara ulaşıldığı uzun süreden beri yurt dışında olması nedeni ile kendisine ulaşılmasının mümkün görülmediği anlaşılmakla, şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarılması talep olunur.”


 
Yakalama kararını değerlendiren İstanbul 1.Sulh Ceza Mahkemesi hakimi kararı onayladı.

A+A-

HABERE YORUM KAT