1. HABERLER

  2. YEREL

  3. M. Akif İnan Gemlik'te Anıldı

M. Akif İnan Gemlik'te Anıldı

M. Akif İnan Gemlikte Anıldı
A+A-

Eğitim-Bir-Sen'in kurucusu şair Mehmet Akif İnan, vefatının 13. yılında Bursa'nın Gemlik ilçesinde anıldı. Eğitim-Bir-Sen Gemlik Temsilciliği tarafından tertiplenen programa AK Parti İlçe Başkanı

Eğitim-Bir-Sen'in kurucusu şair Mehmet Akif İnan, vefatının 13. yılında Bursa'nın Gemlik ilçesinde anıldı.
Eğitim-Bir-Sen Gemlik Temsilciliği tarafından tertiplenen programa AK Parti İlçe Başkanı Necdet Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Burhan İnan, Anadolu Gençlik Derneği yönetici ve üyeleri ile çok sayıda öğretmen katıldı. Programda M. Akif İnan'ın hayatı ve mücadelesi hakkında bir konuşma yapan Eğitim-Bir-Sen Temsilcisi Halil Gemici, "Onun en önemli eseri sendikamızdır. Sendikamız bugün genel yetkili sendika olmuştur. M. Akif İnan'ın genel başkanlığını yaptığı Memur-Sen 650 bini aşan üyesiyle 11 hizmet kolunun 10'unda genel yetkili olmakla kalmamış, kamu çalışanlarının en büyük konfederasyonu, Türkiye'nin en örgütlü ve en dinamik sivil toplum kuruluşu olmuştur. M. Akif İnan'ın çalışanların ekonomik, sosyal, mesleki hak ve menfaatlerinin geliştirilmesine, Türkiye'nin demokratikleşmesine, sivilleşmesine ve özgürleşmesine katkı sunmak maksadıyla kurduğu Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen, toplu sözleşme hakkının alınmasını sağlamakla kalmamış, çalışanlar adına elde edilen bütün kazanımların neredeyse tamamına yakınına bizzat imzasını atmıştır. 1940 yılında Urfa'da dünyaya gelen, 6 Ocak 2000'de Hakk'a kavuşan, çağın soylusunun attığı tohumlar ormana dönüştü. Bıraktığı miras ise bütün mağdur ve mazlumların umut ışığı oldu" dedi.
Kız Meslek Lisesi öğretmenlerinden Hasan Hüseyin Cesur ve Remzi Polat ın hazırladığı slayt gösterisiyle devam eden programda Mehmet Akif İnan'ın edebi yönü Hüseyin Cesur tarafından şiirlerinden örneklerle anlatıldı.
(HT-MŞ)

15.01.2013 11:49:28 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT