1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. LYS giriş yerleri için tıklayınız - (LYS sınav giriş belgesi yazdır 2014)

LYS giriş yerleri için tıklayınız - (LYS sınav giriş belgesi yazdır 2014)

LYS giriş yerleri için tıklayınız - (LYS sınav giriş belgesi yazdır 2014)
A+A-

LYS giriş yerleri belli oldu? LYS sınav giriş belgesi indir. LYS 2014 sınav giriş yerleri nihayet belli oldu. ÖSYM LYS giriş yerleri için beklenen açıklamayı yaptı. 2014 yılı LYS sınav giriş belgesi ve LYS giriş yerleri ÖSYM linki haberimizde. İşte 2014 L

LYS giriş yerleri için tıklayınız - (LYS sınav giriş belgesi yazdır 2014) - LYS giriş yerleri belli oldu? LYS sınav giriş belgesi indir. LYS 2014 sınav giriş yerleri nihayet belli oldu. ÖSYM LYS giriş yerleri için beklenen açıklamayı yaptı. 2014 yılı LYS sınav giriş belgesi ve LYS giriş yerleri ÖSYM linki haberimizde. İşte 2014 LYS sınav giriş belgesi indir ve sınav yerleri

ÖSYM yüzbinlerce LYS adayının merakla beklediği LYS sınav giriş yerleri ve  LYS sınav giriş belgesi açıklamasını yaptı. LYS adayları 2014 yılsı LYS sınav giriş belgesi edinme ve LYS sınav yerleri bilgilerini ÖSYM'nin aday işlemleri sayfasından yürütebilecekler. ÖSYM LYS sınav yerleri ve LYS sınav giriş belgesi linki haberimizde. 

LYS sınav giriş belgesi ve yerleri ne zaman açıklanacak? LYS sınav giriş belgesi ne zaman açıklanıyor? LYS sınav giriş yerleri belli oldu mu? LYS sınav giriş yerleri öğrenmek için tıklayınız. ÖSYM LYS giriş yerleri hakkına açıklama yaptı. LYS giriş yerleri ve belgesi ne zaman. İşte LYS sınav yerleri. 

2014 LYS SINAVI GİRİŞ BELGESİ VE LYS YERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ. 

LYS sınavına girecek adayların heyecanla bekledikleri LYS sınavı yerleri ve LYS sınavı giriş belgesi ile ilgili olarak ÖSYM bir açıklama yaptı. ÖSYM yaptığı açıklamada LYS sınav giriş yerleri ve LYS sınav giriş belsesinin  4 Haziran Çarşamba günü saat 14.00'dan itibaren adayların erişimine açılacağını belirtti. 

2014 LYS SINAVI GİRİŞ BELGESİ VE LYS YERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ. 

2014 Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) başvuran adaylar, sınava girecekleri yeri gösteren belgeyi, başvuru yaptıkları her LYS için ayrı ayrı, kimlik numaraları ve aday şifreleriyle yarın saat 14.00'ten itibaren ÖSYM'nin internet adresinden öğrenebilecekler. 

ÖSYM Başkanlığından yapılan açıklamada LYS sınav yerleri açıklamasında, 14-15 ile 21-22 Haziran tarihlerinde yapılacak 2014 Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) başvuran adayların, sınavlara girecekleri bina/salonlara atanma işlemlerinin tamamlandığı ifade edildi. 

Belge gönderilmeyecek adayların, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgelerini, başvuru yaptıkları her LYS için ayrı ayrı, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleriyle yarın saat 14.00'ten itibarenÖSYM'nin https: //ais.osym.gov.tr internet adresinden edinebileceği belirtildi.

Başvuru yapılmayan LYS için giriş belgesi düzenlenmeyeceği ifade edilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

2014 LYS SINAVI GİRİŞ BELGESİ VE LYS YERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ. 

"Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına özen göstermelidir. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını ilgili LYS'de yanlarında bulundurmak zorundadır. İlgili LYS'ye ait  Sınava Giriş Belgesini (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Sınava Giriş Belgesi sadece üzerinde belirtilen LYS için geçerli olacaktır. Bir LYS için düzenlenen belge diğerLYS'ler için kullanılamayacaktır."

Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM'nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret bulunmaması gerektiği, kimlik ve güvenlik kontrolleriyle salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az bir saat önce hazır bulunmalarının zorunlu olduğu bildirildi.

Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri önerisinde bulunulan açıklamada, şöyle denildi:

"Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunludur. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), tutuklu/hükümlü adayların bu durumlarını kanıtlayan fotoğraflı resmi belge, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilir. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacaktır."

Nüfus cüzdanında soğuk damga bulunması gerektiği belirtilerek, "Sınav görevlilerinin adayı kolaylıkla tanıyabilmelerini sağlayacak, sınav görevlilerinde adayı tanımada tereddüt oluşturmayacak güncel bir fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır" ifadesine yer verildi.

Üzerinde soğuk damga, sınav görevlilerinin adayı kolaylıkla tanımasını sağlayacak güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanlarıyla geçerlilik süresi bitmiş pasaportların kabul edilmeyeceği kaydedilerek, TC Kimlik numarasının Elle veya daktiloyla sonradan yazılmış veya ilave edilmiş olmaması gerektiği bildirildi.

Sınav günü sınav görevlilerinin, fotoğrafından adayın kimliğini belirlemede güçlük çektiği takdirde, adayı sınava almayabileceği veya sınavın geçersiz sayılabileceğinin göz önünde bulundurulması istenen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacaktır, sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır. Nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, soğuk damga veya güncel bir fotoğrafı bulunmayan adayların, kimlik belgesi nedeniyle sınavda bir hak kaybına uğramamaları, mağduriyet yaşamamaları için sınav kurallarına uygun kimlik belgelerini edinerek sınava girmeleri gerekmektedir." 

A+A-

HABERE YORUM KAT