1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcısı Aldemir: "bir Uzlaşma Bile Lüleburgaz İçin Önemlidir"

Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcısı Aldemir: "bir Uzlaşma Bile Lüleburgaz İçin Önemlidir"

Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcısı Aldemir: bir Uzlaşma Bile Lüleburgaz İçin Önemlidir
A+A-

Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir: "Bir uzlaşma bile Lüleburgaz için önemlidir" dedi. Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen 'Uzlaşmacılık' toplantısında konuşan Aldemir, uzlaşma

Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir: "Bir uzlaşma bile Lüleburgaz için önemlidir" dedi.

Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen 'Uzlaşmacılık' toplantısında konuşan Aldemir, uzlaşma uygulamansın mahkemelerin iş yükünü azaltacağını, bu nedenle bir uzlaşmanın bile Lüleburgaz için önemli olduğunu söyledi.

Aldemir: "Uzlaşma uygulaması zor ancak mahkemelerin iş yükünü azaltacak bir uygulamadır. Uzlaşma dava açılmasını engeller. Tarafların anlaşması olan uzlaşmanın temel amacı barışmadır. Uzlaşmada konulanlar tamamıyla taraflar arasında kalır ve hakim, savcı ya da kolluk kuvvetleri dahi görüşmelere katılamaz. Uzlaşma sırasında ulaşılan bilgiler, aleyhte delil olarak kullanılmaz" diye konuştu.

Uzlaşmayı kabul etmenin haklardan vazgeçmek olmadığını kaydeden Aldemir, dava açılacaksa eğer, uzlaşma görüşmelerinden sonra da açılabileceğini bildirdi.

Aldemir'in konuşmasının ardından uzlaşmacı Tuçe Gökalp da uzlaşma uygulamasıyla ilgili bilgiler aktardı.

Toplantıda, Gökalp'in uzlaştırdığı apartman komşuları Davut Yavişli ve Ali Çalışkan da uzlaşmacılık uygulamasının çok güzel bir uygulama olduğunu ve işin uzamasını önlediğini kaydettiler.
(MK

21.01.2013 13:34:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT