1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "lucia" Operası Antalya Sahnesine Veda Ediyor

"lucia" Operası Antalya Sahnesine Veda Ediyor

lucia Operası Antalya Sahnesine Veda Ediyor
A+A-

Ünlü besteci Donizetti'nin eseri "Lucia Di Lammermoor", Antalya sahnesine veda ediyor. Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin sahnelediği "Lucia Di Lammermoor", 8 Aralık Cumartesi günü saat 16:00'da Ha

Ünlü besteci Donizetti'nin eseri "Lucia Di Lammermoor", Antalya sahnesine veda ediyor.
Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin sahnelediği "Lucia Di Lammermoor", 8 Aralık Cumartesi günü saat 16:00'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'ndeki opera sahnesinde son kez sanatseverler ile buluşacak. Dünya opera repertuvarının güçlü yapıtları arasında yer alan eser, güçlü bir kadın karakter olan "Lucia" üzerinde yoğunlaşıyor. İtalyan rejisör Vincenzo Grisostomi Travaglini'nin sahneye koyduğu eserde, orkestrayı Nicolae Dohotaru yönetiyor.
GÜÇLÜ KARAKTERLER
Dünyanın önde gelen bel canto operaları arasında yer alan eser, konusuyla olduğu kadar ilginç karakterleriyle de dikkat çekiyor. Antalya operasının başarılı solist kadrosunun sahne alacağı gecede; Aslı Ayan "Lucia", Tamer Peker "Enrico", Göksay Yaran "Edgardo", Erdem Baydar "Raimondo", Oben Bostancı "Artura", Arzu Mecidova "Alisa" ve Fatih Şanal "Normanno" karakteriyle izleyicilerin karşısında olacak.
(SÇ-SÇ-Y)

06.12.2012 14:34:57 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT