1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Lösev'e Destek İçin Sarıhacılar'a Yürüdüler

Lösev'e Destek İçin Sarıhacılar'a Yürüdüler

Löseve Destek İçin Sarıhacılara Yürüdüler
A+A-

Kısa adı MADOKS olan Manavgat Doğa Sporları Kulübü, üyelerinin yanı sıra Başarı Koleji velilerinin de katılımıyla LÖSEV'e destek için yürüyüş gerçekleştirdi. MADOKS önünde toplanan MADOKS üyeleri ve

Kısa adı MADOKS olan Manavgat Doğa Sporları Kulübü, üyelerinin yanı sıra Başarı Koleji velilerinin de katılımıyla LÖSEV'e destek için yürüyüş gerçekleştirdi.
MADOKS önünde toplanan MADOKS üyeleri ve Başarı Koleji velileri otobüsle önce Akseki'ye ulaştılar. Katılımcılar Akseki'den Via Sebaste Yolu olarak bilinen tarihi ipek yolundan 7 kilometrelik bir yürüyüşle, tarihi 800 yıl öncesine dayanan ve ipek yolunun güvenliği için kurulmuş Sarıhacılar Köyü'ne ulaştılar.Köyde tarihi Selçuklu Cami'ni, korumaya alınmış evleri gezen katılımcılar daha sonra ipek yolu takip edilerek 4 kilometrelik bir yürüyüşün ardından bir dinlenme tesisine mola verdiler.
MADOKS Başkanı Ayhan Rüzgar, "Hava şartlarına rağmen bizi yalnız bırakmayan doğaseverlere ve LÖSEV'e yardım amaçlı olarak yürüyüşümüze katılan Başarı Koleji okul aile birliği yönetimine duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederiz. 23 Aralık Pazar günü Gündoğdu-Kısalar Sahili-Aktaş Mevki yürüyüşümüz vardır. Arzu eden herkes katılabilir" dedi.
(AK-SK-Y)

18.12.2012 16:49:33 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT