1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Lösemili Çocukların Sağlığına Kavuşması İçin Çalışıyorlar

Lösemili Çocukların Sağlığına Kavuşması İçin Çalışıyorlar

Lösemili Çocukların Sağlığına Kavuşması İçin Çalışıyorlar
A+A-

Lösemili Çocuklar Vakfı'nda (LÖSEV) tedavi gören çocukların anneleri tarafından yapılan el işleri Yalovv'da satışa sunuldu. LÖSEV'de tedavi gören çocukların masraflarına katkı sağlamak için lösemi

Lösemili Çocuklar Vakfı'nda (LÖSEV) tedavi gören çocukların anneleri tarafından yapılan el işleri Yalovv'da satışa sunuldu.
LÖSEV'de tedavi gören çocukların masraflarına katkı sağlamak için lösemi hastası çocukların anneleri tarafından hazırlanan ele emeği sanat eserleri, Yalova'daki bir alışveriş merkezinde satışa sunuldu. Bebekten, sehpa örtüsüne kadar bir çok elişinin yer aldığı stantta ise her gün bir lösemili çocuğun annesi görev alıyor. 20 Ocak tarihine kadar açık olacak stantta yapılacak satıştan elde edilecek olan satış ise çocukların tedavi masraflarına katkı amacıyla LÖSEV'e gönderilecek. Standın beklenen ilgiyi görmediğini dile getiren stant sorumlusu Aynur Topçu, "Yalova'da lösemili çocuğu olan 20 aile var. Lösemi tedavi masrafları çok ağır olan bir hastalık. Çocuklarımız tedavi masraflarına bizlerde bu şekilde katkı sağlayabilmek için yapılan bu elişlerini satıyoruz. Ancak vatandaşlar bu standa ilgi göstermiyorlar. Günde bazen 20 bazen 50 TL'yi aşmayan satış yapabiliyoruz. Buradan elde edilen gelir ise LÖSEV'e gönderiliyor ve lösemili çocuklarımızın tedavisinde kullanılıyor. Bu hastalık herkesin başına gelebilir. O nedenle halkımızı bizlere destek vermeye davet ediyoruz" dedi.
(SÇ-YS)

18.01.2013 10:27:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT