1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Lokanta İşletmecileriyle 'turizmde Mutfağın Önemi' Toplantısı

Lokanta İşletmecileriyle 'turizmde Mutfağın Önemi' Toplantısı

Lokanta İşletmecileriyle turizmde Mutfağın Önemi Toplantısı
A+A-

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ilçede bulunan lokanta işletmecileriyle bir araya gelerek, 'Turizmde Mutfağın Önemi' konusunda bilgi alışverişinde bulundu. Lokanta işletmecileriyle Belediye Me

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ilçede bulunan lokanta işletmecileriyle bir araya gelerek, 'Turizmde Mutfağın Önemi' konusunda bilgi alışverişinde bulundu.
Lokanta işletmecileriyle Belediye Meclis Salonu'nda bir araya gelen Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, lokanta işletmecilerinin sorunlarını dinledi. Toplantıda, sektörün ilçe turizmine katkıları ve yapılması gerekenler üzerine fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantının açılışında konuşan Başkan Özden, bölgelerinde yaşanan gelişme ile birlikte esnafın da gelişmeye ayak uydurması gerektiğini vurgulayarak, "Halkımızın ve esnafımızın önceliği ne ise bizim için de öncelik odur. Onun için bugün buradayız ve önceliklerimizi burada sizinle birlikte konuşacağız" dedi.
İlçedeki değişimin sadece belediye faaliyetleriyle olamayacağının altını çizen Özden, başta turizm olmak üzere belirli bir seviyeye gelmek isteniyorsa esnafların ve özellikle de lokantacıların elini taşın altına koyması gerektiğini vurguladı. Hedeflerinin arasında tanıtım, turizm ve ticaret olduğunu anlatan Başkan Özden, "Bilindiği gibi günümüzde yiyecek-içecek sektörü turizm açısından çok önemli bir konuma gelmiştir. Zira insanların yeme içme ihtiyaçlarının hiç bitmeyecek olması bu yerlerin gerekliliğini artırmıştır. Yanı başımızda yaklaşık 5 milyon insanın yaşadığı Başkent'in olması ve merkezle ulaşımında daha da gelişmesi ile orada yaşayan insanların gezme ihtiyaçlarını gidermek için ilçemizi tercih etmeleri daha da fazlalaşmıştır. Bu durumun ilçe turizmine katkıları ise gittikçe artmaktadır. İnsanlar gittikleri veya konakladıkları yerlerde doğal olarak yeme içme ihtiyacını karşılamak isterler. Bu ihtiyaçlarını ya restoranlarda ya da konakladıkları otel işletmelerinde giderirler. Bu nedenle lokantalarda yiyecek ve içeceklerin hazırlanması ve sunumunda belirli bir kalite yakalanması gerekmektedir" diye konuştu.
Gelişim ve değişim sürecinde esnaftan gelecek her türlü öneriye ve talebe açık olduklarını ifade eden Başkan Özden, "Eğitim başta olmak üzere bir dizi çalışma başlatacağız. Başbakanımızın, Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey'in Ankara'yı termal turizminin de başkenti yapma projesi ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek Bey'in Ankara için çok sayıda önemli projelerinin yanında bizde ilçemizi Başkent'in turizm kenti haline getirmek istiyoruz ve bu süreçte esnafımızın desteği bizim için büyük önem taşımaktadır" dedi.
Lokanta işletmecilerinin de sırayla konuştuğu toplantının ardından örnek birkaç işletme gezilerek incelemelerde bulunuldu.
(BK-CC-Y)

11.02.2013 11:51:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT