1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Lodosta Soba Zehirlenmelerine Dikkat

Lodosta Soba Zehirlenmelerine Dikkat

Lodosta Soba Zehirlenmelerine Dikkat
A+A-

Marmara bölgesinde etkili olan ve hızı saatte 50 kilometreyi bulan şiddetli lodos konusunda vatandaşlar uyarıldı. Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde vatandaşlara şiddetli lodos uyarısı yapıldı. Belediy

Marmara bölgesinde etkili olan ve hızı saatte 50 kilometreyi bulan şiddetli lodos konusunda vatandaşlar uyarıldı.
Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde vatandaşlara şiddetli lodos uyarısı yapıldı. Belediye ekipleri gün boyunca yapılan anonslarla vatandaşlara bilgiler verdi. Gelibolu İlçe Sağlık Müdürü ve Toplum Sağlığı Merkezi Doktoru Yalçın Usluoğlu, korbon monoksit zehirlenmelerine dikkat çekti. Kömür, petrol, doğalgaz ve odun gibi yapısında karbon bulunan yakıtların saldığı zehirli gazın solunmasıyla zehirlenmelerin meydana geldiğini söyleyen Usluoğlu, şiddetli baş ağrısı, halsizlik, görmede kayıp, bulantı gibi birçok belirtinin zehirlenmenin göstergesi olabileceğine işaret etti.
Usluoğlu, bacaların temizlenmesi, kapalı alanlarda bacasız ısıtma sistemi kullanılmaması, banyo içinde şofben bulunmaması, kapalı garajlarda araçların çalışır vaziyette bırakılmaması konusunda hassas olunmasını istedi.
Lapseki'de halen soba kullanımının çok yaygın olduğunu kaydeden görevliler halka broşür dağıttı. Yetkililer 114 Ulusal Zehir Danışma Hattından gerekli bilgilerin alınabileceğini bildirdi.
(MU-GD-MŞ)

03.02.2013 12:44:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT