1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Listede Erdoğan da var!

Listede Erdoğan da var!

Listede Erdoğan da var!
A+A-

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ABD Başkanı Barack Obama'nın yer aldığı listeye Türkiye'den giren isim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu.

 Liste öncüler, titanlar, sanatçılar, liderler ve ikonlar olmak üzere 5 ayrı kategoride hazırlandı. Liderler bölümünde Almanya Başbakanı Angela Merkel 8. kez Time listesine girmeyi başardı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Barack Obama, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un gibi isimlerin yanısıra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da dünyanın en etkili 100 kişisi listesinde yer aldı.

Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre, ABD'de başkanlık yarışının dört adayı Hillary Clinton, Bernie Sanders, Donald Trump ve Ted Cruz da listede yer alan siyasetçiler arasında.

İkonlar kategorisinde şarkıcı Adele, Jamaikalı atlet Usain Bolt, Meksikalı usta yönetmen Alejandro González Iñárritu, bu yıl Oscar ödülünü kazanan aktör Leonardo DiCaprio gibi isimler yer aldı.

Papa Francis, Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, Apple CEO'su Tim Cook da titanlar kategorisinde Time Dergisi'nin dünyanın en etkili 100 kişisi listesine girmeyi başardı.

 Sanatçılar kategorisinde ise Aktris Charlize Theron ve Amerikan rapçi Kendrick Lamar listeye girdi.  Öncüler arasında ise bir televizyon programında trans kadın olduğunu açıklayan başarılı dekatlet ve medyatik iş kadını Caitlyn Jenner'e yer verildi. IŞİD tarafından esir olarak tutulan ve seks kölesi olarak kullanılan Nadia Murad da bu kategoride listeye girdi. 

Kaynak: Rüdaw

A+A-

HABERE YORUM KAT