1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Liseli Öğrencilerden Köylerdeki Engelli ve Yaşlılara Ziyaret

Liseli Öğrencilerden Köylerdeki Engelli ve Yaşlılara Ziyaret

Liseli Öğrencilerden Köylerdeki Engelli ve Yaşlılara Ziyaret
A+A-

Van’ın Erciş Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri, ‘Gönül Elçileri Projesi’ kapsamında köylerdeki yaşlı ve engellileri ziyaret edip, sağlık konusunda gerekli yönlendirmeleri yapıyor.


Erciş Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Yusuf Taşlı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen projeye, Sağlık Lisesi olarak katkı sunmak istediklerini bildirdi. Yapılan etkinliği Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü ile koordineli olarak yürüttüklerini ifade eden Taşlı, "Köylerimizi dolaşarak, bakıma muhtaç, yaşlı, engelli ve kimsesi olmayan vatandaşlarımızın kimsesi olmak istiyoruz. Bunun için yollara düştük. Gittiğimiz yerlerde öğrencilerimiz hastalar varsa onlarla ilgileniyor, tansiyonlarını ölçüyor, sağlık konusunda gerekli yönlendirmeleri yapıyoruz. Bu yöndeki çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek" dedi.


Aile ve Sosyal Politikalar Erciş İlçe Müdürü Abdulvahit Çelik ise, toplumda gönüllülük kavramına yönelik farkındalık geliştirmek, gönüllü çalışmanın yaygınlaşmasını sağlamak olduğunu ifade ederek, “Toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak insan kaynağı ihtiyacını güçlendirmek üzere hayata geçirilen projeye, Erciş Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nin de destek verdi. Köklü ve tarihi geleneklerden doğan, yardımlaşma ve dayanışma duygularına dayanan gönüllülük, insan davranışının en temel ve en eski ifade şekillerinden birisidir. Bu kapsamda geleceğin sağlıkçıları olan lise son öğrencilerimiz, köylerimizi dolaşarak yaşlılarımızla, engellilerimizle ilgileniyor ve sağlık sorunları hakkında bilgi ediniyor, gerekli yönlendirmeleri yapıyor. Öğrencilerimizi yürekten kutluyorum" şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT