1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Liseli kız, tuvalette doğurduğu bebeğini çöpe attı

Liseli kız, tuvalette doğurduğu bebeğini çöpe attı

Liseli kız, tuvalette doğurduğu bebeğini çöpe attı
A+A-

Konya’da lise öğrencisi 16 yaşındaki kız, hastanenin acil servis tuvaletinde doğurduğu bebeğini çöpe attı. Hastane personeli tarafından son anda fark edilen bebek ve anne aynı hastanede tedavi altına alınırken, durumlarının iyi olduğu ifade edildi.

Olay, dün Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi tuvaletinde meydana geldi. Erkek arkadaşından hamile kalan Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi, hamileliğini ailesi ve çevresinden gizlemeyi başardı. Hamileliği 9′uncu ayını dolduran genç kız dün mide bulantısı ve bel ağrısı şikayetiyle hastaneye geldi. Bu sırada ağrıları artan genç kız, doktora muayene olmadan kadınlar tuvaletine gitti. Kabine giren kız, burada bebeğini dünyaya getirdi, korkarak bebeğini poşete koyup tuvalette bulunan çöp kutusuna attı.

Bu sırada tuvalet önünde geçen hastane personeli, bebek ağlamasını ve annenin iniltilerini duyunca tuvalete girdi. Personel anneyi kanlar içinde kabinde, yeni doğan kız bebeği ise yanında çöp kutusunda buldu. Bunun üzerine anne aynı hastanenin kadın doğum servisinde, bebek ise yeni doğan ünitesinde küvöze konularak tedavi altına alındı.

3,5 kilo ağırlığında olduğu belirtilen bebek ile annenin durumunun iyi olduğu ifade edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. (DHA)

A+A-

HABERE YORUM KAT