1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Lisede Sigara Satan Kantinciye Ceza Verildi Murat Çelik B. Bolu

Lisede Sigara Satan Kantinciye Ceza Verildi Murat Çelik B. Bolu

Lisede Sigara Satan Kantinciye Ceza Verildi      Murat Çelik B.    Bolu
A+A-

Bolu'nun Gerede ilçesinde bir lisenin kantininde öğrencilere sigara sattığı tespit edilen kantincinin sözleşmesi feshedilerek cezai işlem uygulandı. 2012-2013 eğitim öğretim yılında okullar sömestr

Bolu'nun Gerede ilçesinde bir lisenin kantininde öğrencilere sigara sattığı tespit edilen kantincinin sözleşmesi feshedilerek cezai işlem uygulandı.
2012-2013 eğitim öğretim yılında okullar sömestre tatiline girerken, Gerede ilçesindeki bir lisenin kantininde sigara satıldığı iddiaları kamuoyuna bomba gibi düşmüştü. Bir lisenin kantininde sigara satışı yapıldığı ihbarını alan İlçe Kaymakamı Arslan Yurt ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri hemen harekete geçti. İlçedeki okulları tek tek dolaşarak öğrenciler ve kantin işletmecileriyle görüşen yetkililer, sigara satışı yapan işletmeciyi tespit etti. Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, "Bir lisenin kantininde sigara satışı yapıldığı iddia edilmişti. O iddia üzerine inceleme yaptık. Takibi sigara satışını ispat etmek biraz zor oldu. Biraz da şüphe üzerine incelemeleri yoğunlaştırdık. Daha sonra bir kantin işletmecimiz hatasını kabul etti. Biz de sözleşmesini hemen feshettik. Görevine son verildi" diye konuştu.

04.02.2013 16:24:44 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT