1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Lisede Asansör Kazası Faciaya Ramak Kaldı: 7 Yaralı

Lisede Asansör Kazası Faciaya Ramak Kaldı: 7 Yaralı

Lisede Asansör Kazası Faciaya Ramak Kaldı: 7 Yaralı
A+A-

Sakarya'nın Geyve ilçesinde faciaya ramak kaldı.Geyve İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencilerinin içinde olduğu asansör yere çakıldı 7 talebe yaralandı.

Geyve İmam Hatip Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören Osman Burak K. (17), Miraç D. (17), Oğuzhan K. (17), Hüseyin Ö. (17), Enes G. (17), Yavuz E. (17) ve Tarık A. (17) isimli öğrencilerin bindiği 6 kişilik engelli asansörü henüz belirlenemeyen bir nedenle koptu. Üçüncü kattan kopan asansörün yere çakılması ile içerisinde bulunan öğrenciler yaralandı.

 

 

Öğretmen ve öğrenci arkadaşlarının haber vermesi üzerine gelen Sakarya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yaptığı çalışmalar sonucu asansörü açabildi. Öğrencilere ilk müdahaleyi asansör içerisinde yapan 112 Acil ekipleri, yaralı öğrencileri Geyve İlçe Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Mirac D., Yavuz E. ve Osman Burak K. burada yapılan ilk müdahalenin ardından Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

 

 

Arkadaşlarının bindiği asansörün engelli asansörü olduğunu belirten Ramazan Bulut isimli öğrenci, “Engelli asansörüydü, ara sıra öğrenciler kullanıyordu. Son zamanlarda asansörde yolunda gitmeyen bir şeyler olduğu sesinden de gidişinden de anlaşılıyordu. Engellilerin tasarlanmış asansördü ancak öğrencilere yasak değildi. Asansör 6 kişilikti, 630 kilo taşıyabilir yazıyordu üzerinde. Bunlar 7 kişi binmiş. Zaten daha binerken kapı kapanmadan direk aşağıya çökmüş asansör. Asansörün kenarındaymış arkadaşlarım. Asansör dimdik inmemiş yan yan inmiş. O yüzden ayakları biraz hasar görmüş” diye konuştu.

 

 

Okul arkadaşları hastane önünde arkadaşlarının durumu hakkında bilgi almak için beklemeyi sürdürüyor.

BİLAL BİLİR

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT